Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Pikošky

Ďalší pokus po dvoch rokoch: Dangl opäť skúša oživiť Partičku! Skúsi to aj s Kredencom?

Improvizačná relácia aj skeč šou patrili od čias S.O.S. medzi najvýraznejšie projekty Dana Dangla, takto to vyzerá s ich budúcnosťou.

Pred dvomi rokmi sa začalo hovoriť o oživení improvizačnej šou Partička, ktorá kedysi patrila medzi výrazné televízne projekty. Nielenže sa stala populárnou medzi slovenskými divákmi, výrazne ešte výraznejšie prerazila v Česku, kde sa dočkala hneď niekoľkých verzií, dokonca hneď na dvoch televíziách.

Tvorca Partičky, Dano Dangl, dobre pozná potenciál formátu, ktorý sa tak snaží držať pri živote od jeho uvedenia na Slovensku v roku 2009. 

Po tom, čo pôvodná Partička na Markíze skončila silvestrovským dielom v roku 2012, sa Dangl po čase presunul do konkurenčnej Joj, kde predstavil hybridný formát seriálu a improvizácie pod názvom Kukátko. Novinka na jar 2014 neuspela a zakrátko skončila. Zaujímavosťou je, že podobný pokus urobil Dangl aj v Česku, keď na Prime uviedol obdobu Kukátka pod názvom Parta z penzionu. Dočkala sa ôsmich častí a následne po nej ostalo ticho.

Dangl už koncom roka 2018 ohlásil, že sa s Partičkou chce vrátiť na slovenské obrazovky.

Nakrútil pilotný diel jej novej verzie, v ktorej by sa mohli objavovať aj odlišné mená, než v pôvodnej zostave šou. V divadelnej verzii programu sa predstavovali napríklad i Michal Kubovčík, Juraj “Šoko” Tabaček, Peter Sklár či Milan “Junior” Zimnýkoval. Nakoniec sa však po Partičke zľahla zem.

Aktuálne Dangl potvrdzuje, že s formátom počíta vo svojich plánoch aj naďalej.

Napriek dvojročnému tichu od nakrútenia pilotného dielu novej Partičky má stále pracovať na jej oživení a opätovnom návrate na slovenské obrazovky. Potvrdil to pre časopis Eurotelevízia. Dangl momentálne vo veľkom nespolupracuje iba s Markízou na vlastnej šou s Adelou Vinczeovou Dvaja na jedného, ale výdatne rozbehol spoluprácu s RTVS, pre ktorú okrem S úsmevom po Slovensku vyrába aj talkshow Boris a Brambor. Momentálne sa tak práve RTVS stala jedným z jeho dvorných živiteľov.

S čím už diváci na televíznej obrazovke rátať nemusia, je zábavná skeč šou Kredenc. 

Dangl sa už vlani vyjadril, že Kredenc je preňho uzavretá kapitola, pričom aktuálne o jej konci prezradil viac.

„Na Whatsappe máme doteraz skupinu Kredenc, kde si píšeme a spomíname, aké to bolo super. Musím zdôrazniť, že je veľmi náročné robiť na týždennej báze takúto skeč šou a v jednom momente sme s televíziou spoločne zistili, že už proste nevládzeme a dávame si pauzu,“ uviedol pre Eurotelevíziu s tým, že preňho samého je táto pauza zároveň koncom projektu.

Čítať viac...
Nahor