Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kredenc definitívne po štyroch rokoch končí: Markíza ho chcela vrátiť, Dangl s jasným odkazom!

Už rok Markíza nevysiela svoju kedysi úspešnú skeč šou, po slabých sezónach a odstavení z programu pozná svoj osud.

Niekdajšia skeč šou Haló, ktorú kedysi vysielala Joj, položila základy nakoniec oveľa slávnejšiemu Kredencu, ktorý dokázal ako prvá skeč šou nadviazať aj na úspech niekdajšieho hitu S.O.S. Za všetkými spomínanými projektami stál tvorca a dramaturg Dano Dangl, ktorý dáva jasnú odpoveď ohľadom budúcnosti Kredenca.

Ten Markíza uviedla v novembri 2014 ako úspešný formát, ktorý neskôr spoločne aj s Hornou Dolnou patril k hitom televízie. Jeho popularita začala výraznejšie klesať až po približne dvoch rokoch, keď na jar 2017 padal k vlažným aj podpriemerným výkonom, z ktorých sa nevedel dostať ani v ďalšom období. Televízia postupne okliešťovala množstvo vysielaných epizód, až nakoniec skeč šou od jesene 2018 stiahla úplne. Napriek tomu, že sa hovorilo aj o scenári konca šou, z prostredia hercov aj samotnej televízie malo ísť len o dočasný krok.

Dnes je už však jasné, že ročná absencia Kredenca nie je len dočasná. Tvorca Dano Dangl sa už medzičasom dohodol s Markízou na ukončení projektu a Kredenc tak po štyroch rokoch na obrazovke definitívne končí. 

„Pre mňa je Kredenc uzatvorená kapitola,“ potvrdil Dangl pre Eurotelevíziu. Skeč šou sa tak viac na obrazovky nevráti, aj to tak môže byť dôvodom nasadenia jarnej novinky Klamal by som ti?, v ktorej sú hlavnými tvárami kľúčové tváre Kredenca, predstaviteľky Cuky a Luky, Zuzana Šebová a Petra Polnišová. Klamal by som ti? sa navyše vysiela v rovnakom vysielacom čase ako Kredenc.

Už dlhšie sa pritom hovorí o nových televíznych projektoch, ktoré Dangl pripravuje. Má byť medzi nimi aj oživenie Partičky, no napriek už nakrútenému pilotu správy o nej utíchli. „S mojím tvorivým tímom chystáme niekoľko nových projektov, ale z minulosti mám pravidlo nerozprávať o veciach, ktoré ešte nie sú celkom jasné,“ uviedol tiež Dangl.

O konci Kredenca sa začalo špekulovať už vlani pred jesennou sezónou, v ktorej skeč šou nakoniec chýbala. Z programu totižto postupne odišli hlavné tváre Sväťo Malachovský a Michal Kubovčík, v Kredenci postupne začali prevládať nové mená – najmä Števo Martinovič, David Hartl, Jana Kovalčíková, Samo Trnka či Peter Sklár.

Čítať viac...
Nahor