Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

ČT natočila prvú historickú reality šou! Prečítajte si podrobnosti

ČT ju plánuje nasadiť budúcu jar.

Celkovo dva mesiace trvalo Českej televízii natáčanie nového žánru v našich končinách – historickej reality šou. Novinka s názvom Dovolenka v starých časoch sa vyrábala od augusta v Starých Hamroch v českých Beskydách.

Hlavnými hrdinmi reality šou je trojgeneračná sedemčlenná rodina, ktorá sa vrátila do istého obdobia v minulosti. Rodina pred nástupom do šou nevedela, do akého. Museli nám dať všetky veci, ktoré sa do vtedajšieho obdobia nehodili, potom sme im dali dobové oblečenie a odviezli ich do hôr ďaleko od civilizácie,“ povedala vedúca oddelenia koordinácie vysielania Jolanda Pilařová.

Tvorcovia nakoniec rodinu vrátili do doby protektorátu Čechy a Morava v období druhej svetovej vojny. V priebehu dvoch mesiacov rodina zažila založenie aj rozpad protektorátu a teda celý priebeh 2. svetovej vojny. Musela si sama zaobstarať obživu, zažila návštevy pronemeckého starostu, partizánov či násilnú kontrolu gestapa hľadajúceho partizánov. Vojna. Presne to sme nechceli. V ktorom roku sme, nám došlo až vtedy, keď nás štáb priviezol na chatu, kde sme bývali,“ zaspomínal otec rodiny, Miloslav Lustyk, na príchod do šou.

Návrat do minulosti, konkrétne marca 1939, sa pre rodinu začal hlásením z rádia o zradení nového protektorátu Čechy a Morava. Takto sa začína odohrávať aj príbeh historickej reality šou.

Dovolenku v starých časoch vyvinula ČT doma, zahraničnými formátmi sa nechala iba inšpirovať. Pri predstavovaní projektu televízia sľubuje – inteligentnú zábavu a drámu, napätie od začiatku až do konca – do posledného dielu nebude jasné, či rodina svoju misiu zvládne, nový originálny pohľad na naše dnešné životy porovnaním s životnou realitou našich predkov, zvýšenie povedomia o jednom významnom historickom období českých národných dejín.

Projekt Lenky Polákovej sľubuje ČT nasadiť na jar 2015.

Zdroj: ČT, denik.cz

Čítať viac...
Nahor