Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Borovský je späť v televízii, stal sa šéfom programu v Barrandove!

Prakticky po roku sa vracia do významnej funkcie v televíznom biznise.

Opäť bude šéfovať programu. František Borovský sa po odchode z TV JOJ koncom februára 2014 vracia do čelnej funkcie v jednej z televízii. Ďalšiu etapu svojho života, ako nové miesto popísal sám Borovský, začne v českom Barrandove. Vstup do televízie Barrandov vnímam ako začiatok mojej novej profesnej etapy na jednej strane a ako pokračovanie dôverného a mne blízkeho na strane druhej, povedal pre český Týden.

Borovského prvou úlohou bude „upevnenie programovej stratégie staníc TV Barrandov, Kino Barrandov a Barrandov Plus“ a taktiež bude mať na starosti vývoj seriálovej tvorby pre hlavnú stanicu.

Príchod Františka Borovského do Barrandovu označuje televízia ako zavŕšenie zmien v manažmente skupiny. Okrem spomínaných kanálov do portfólia Barrandovu patrí tiež hudobný kanál Barrandov Musika.

V tíme televízie ostáva aj doterajšia programová riaditeľka Markéta Daems, stane sa riaditeľkou programovej skladby skupiny Barrandov. Členom programového tímu je tiež Lukáš Soukup, ktorý bude zastávať pozíciu riaditeľa akvizícií.

„Skutočnosť, že sa nám podarilo získať tak výraznú osobnosť televíznej brandže nás naplňuje hrdosťou a vedomím, že do nášho tímu vnesie skúsenosti, nový pohľad a sviežu vlnu kreatívneho myslenia. Veríme, že v TV Barrandov nadviaže na úspešne vedenie komerčných staníc na Slovensku,“ okomentovala príchod Borovského do Barrandovu generálna riaditeľka televízie, Marcela Hrdá.

Čítať viac...
Nahor