Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Andy Kraus šokujúco priznáva: Prežíva ťažké obdobie, divákom prestáva rozumieť!

Scenárista sa dostal do najťažšieho bodu, nevie, akú zábavu vyrábať.

Po skončení Paneláku sa scenárista a bývalý humorista Andy Kraus vyberá komediálnou cestou. Ako prvý projekt si po dlhoročnom seriáli vybral Dvojičky, už o dva týždne odštartuje nový sitkom Dovidenia, stará mama.

Prvý z projektov Dvojičky sa napriek sľubnému štartu aj výkonu ďalších úvodných častí u divákov neujal. Pravdepodobne po tomto seriáli sa Andy Kraus dostal do úzkych, čo prekvapivo aj priznáva. Podľa vlastných slov sa totiž začína rozchádzať s divákmi.

Mám pocit, že v poslednej dobe sa dostávam do štádia, čo pre scenáristu asi nie je veľmi dobré, že sa nejak rozchádzam s diváctvom. To, čo sa páči väčšinovému divákovi, u mňa nejak nezaberá a čo u mňa zaberá sa zas väčšinovému divákovi nepáči. To je teraz veľmi ťažké, pretože naozaj neviem, keď robím nové komediálne veci, je pre mňa ťažké odhadnúť akú mieru štylizácie, aký žáner, aký štýl zvoliť, aby sa to divákom páčilo. Pred desiatimi, pätnástimi rokmi som v tom mal absolútne jasno, priznal otvorene pre Joj.sk.

Kraus sa tak dostal pod tlak, o to viac, že pripravuje nový sitkom. „Dostávam sa do fázy, kedy je to pre mňa naozaj veľmi ťažké,“ pokračuje. Naznačil tiež, že sa vkus diváka podľa neho rokmi nevyberá náročnejším smerom, skôr naopak. „Vkus diváka sa zmenil, ale takým zvláštnym spôsobom. Mal som pocit, že jeho náročnosť v rámci humoru pôjde vyššie, ale nemám pocit, že je divák teraz náročnejší ako bol pred pätnástimi rokmi. Zmenil sa iným smerom, ako by som čakal,“ dodáva.

Nový Krausov sitkom Dovidenia, stará mama odštartuje na Joj už v utorok 16. februára o 22:00. Vysielať sa bude dvakrát do týždňa v utorky a stredy. Od marca dostane mimoriadne ťažkú konkurenciu, keď by Markíza podľa svojich súčasných plánov mala na tento čas nasadiť Farmu, v stredy pôjde proti Chart Show.

Andy Kraus o novom seriáli hovorí, že pôjde o čistý sitkom. Úspech stavia na hereckom obsadení, ktoré tvoria tváre Paneláku Božidara Turzonovová, Zuzana Mauréry, Kristína Greppelová, Matej Landl a Marián Miezga. Sitkom sa bude odohrávať v dome váženého tureckého rodu Gülemiházyiovcov, ktorého korene siahajú až do Osmanskej ríše.

„Syn je Tarkan, to je Majo Miezga. Dcéra je Guzel, to je Zuzka Mauréry. Ona má manžela Maceja, to je Maťo Landl. Tarkan má partnerku Kikuš, to je Kristína Greppelová. Ešte aj tieto dve dvojice majú deti. Staršia dvojica, Maťo Landl so Zuzkou Mauréry, majú syna Lukáša Frlajsa, ten sa volá Duran. Mladšia dvojica má malú zlatú Terezku v civile a v seriáli sa volá Anastázia,“ popísal Andy Kraus postavy pre televízny web Joj.

Logo seriálu Dovidenia, stará mama
logo dovidenia stara mama

Tit. foto: Stana Topoľská, TV JOJ

Čítať viac...
Nahor