Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Andy Kraus: Od Paneláku zas tak veľa divákov neodišlo

Uprostred rozbehnutej sezóny prichádza s radikálnym zásahom. Vracia Panelák do pôvodnej podoby, natáčanie nových dielov zobral do vlastnej réžie. Ako vníma súčasnú situáciu Paneláku a rozdiel v sledovanosti v porovnaní s Búrlivým vínom Andy Kraus?

Andy Kraus zobral Panelák opäť naplno do vlastných rúk, čoho výsledkom by mal byť jeho návrat k podobe, v akej ho sledovalo najviac divákov. Napriek tomu, že seriál zažíva jedno z najslabších období v jeho načatej sedemročnej histórii, podľa Krausa sa darí sledovanosť Paneláku zvyšovať. Dokonca si je istý, že pri zohľadnení súčasných možností sledovania programov z archívu by Panelák na Búrlivé víno v sledovanosti nestrácal.

Podľa prieskumov zas tak veľa divákov neodišlo. Panelák má stále silnú základňu fanúšikov a to nás veľmi teší. Treba si uvedomiť, že konkurenčné nastavenie sa stále mení a divák má väčšiu voľbu pri výbere programov ako pred rokmi. Navyše je tu internet a možnosť pozerať programy z archívu. Ak by sa do celkovej sledovanosti rátali aj títo diváci – rozdiel medzi Panelákom a Búrlivým vínom by sa vymazal. Vieme však o tom, že diváci majú isté výhrady k aktuálnej podobe Paneláku a preto sa ho snažíme nastaviť tak, aby boli čo najviac spokojní,“ priznáva Kraus.

Zároveň si nemyslí, že by doterajšia zábavnejšia forma 13. série bola chybným krokom: Zmeny, ktoré sme na začiatku tejto série v Paneláku urobili, by som nenazval chybou, pretože sa nám oproti jeseni  podarilo sledovanosť zdvihnúť. Vieme však, kde sú rezervy a myslím, že návrat k pôvodnej schéme potreboval svoj čas a ten nastáva práve teraz.“

Kraus sa v rámci zmien uprostred rozbehnutej série začal častejšie zúčastňovať natáčania seriálu. Dva týždne strávené na režisérskej stoličke dali podľa Krausa veľa ako jemu, tak celému Paneláku. „Bolo to len krátke obdobie, keď som si chcel vyskúšať réžiu. Boli to časovo náročné ale veľmi príjemné dva týždne, ktoré mali pre mňa, ale myslím, že aj pre celý projekt veľký význam. Pre každého autora je prínosom, ak zistí, ako veci fungujú priamo v procese výroby. Vieme teraz scenáre nastaviť lepšie – tak, aby herci a režiséri mali pri práci komfortnejšie podmienky. Okrem toho som sa medzi hercami cítil skvele a myslím, že to platilo aj opačne. Určite si to ešte niekedy vyskúšam,“ hovorí scenárista.

Prvé zmeny pocítili diváci Paneláku už vo štvrtkovej časti. V tej si tvorcovia seriálu vytvorili pôdu pre „preoraný“ Panelák, ktorý odštartuje dnes. „Už vo štvrtok sa začali veci diať tak, aby sme v pondelok nezačínali z nuly, potvrdil Kraus. Seriálu sa už v samotný štvrtok darilo viac ako v ostatných týždňoch, keď zaznamenal jeden z najlepších výsledkov posledných mesiacov. A čo sa v Paneláku mení? Aj na to vám odpovie samotný Kraus.

Foto: TV JOJ

Čítať viac...
Nahor