Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Spor Novy a Joj má dohru, Joj Cinema opäť mení logo! (náhľad vnútri)

 Peripetie filmovej stanice s logom pokračujú.

Platená filmová stanica Joj Cinema opäť upravuje svoje logo. Po prvýkrát tak musela spraviť v lete 2015, kedy jej značku napadla česká Nova, ktorá označila logo Joj Cinema za kópiu jej loga k Nova Cinema. Spor sa týkal problémového zavináča, ktorý charakterizuje Joj a kedysi bol špecifický aj pre Novu, ktorá ho pri vzniku Joj prepožičala svojej vtedajšej sestre. Do sporu sa Nova s Joj mohla pustiť vďaka tomu, že Joj Cinema vstúpila na český trh, keď vysiela pod českou licenciou.

Súd v tom čase vydal predbežné opatrenie, na základe ktorého musela špirála z loga Joj Cinema zmiznúť, pokým sa spor neuzavrie. Televízia dokonca musela prelepovať aj billboardy.

Aktuálne nastáva v kauze posun. Joj Cinema totižto upravuje svoje logo po druhýkrát, pričom zmeniť ho musí na všetkých komunikačných kanáloch, s výnimkou vytlačených propagačných materiálov, do konca mája. Nová zmena sa však netýka grafického znázornenia označenia Joj. Úprava prichádza v oblasti fontu, ktorý mohla Nova taktiež v súvislosti s podobnosťou s logom Nova Cinema napadnúť (porovnanie nižšie).

Joj Cinema totiž využila podobný štýl, keď nápis „cinema“ vykreslila veľkými „mínuskami“ a teda malými písmenami. Práve to sa v novom logu Joj Cinema mení, keď text vykresľuje verzálkami, mení aj samotný typ fontu a zároveň pridáva jeho šikmý rez. Do šikma sa prispôsobuje aj samotný grafický zaoblený obdĺžnik pod názvom „Joj“. Celé logo mení aj svoju farebnosť. Televízia sa zatiaľ k aktuálnej zmene loga nechce vyjadrovať.

Nové logo Joj Cinema
joj cinema logo 2016

Porovnanie pôvodného loga Joj Cinema a Nova Cinema
nova cinema joj cinema

Doteraz používané logo Joj Cinema po úprave z leta 2015
joj cinema nove logo

Čítať viac...
Nahor