Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TASR

Pikošky

Galavečer OTO sa túto jar nakoniec vôbec uskutočniť nemusí! Organizátori už poznajú výsledky

Organizátori diváckej ankety Osobnosť televíznej obrazovky podľa očakávaní museli pripravovaný priamy prenos zastaviť.

Každoročne populárny televízny večer s odovzdávaním diváckych ocenení OTO tento rok, rovnako, ako vlani, v plánovaný termín neprebehne. Kým minulý rok sa o odklad priameho prenosu postarali prezidentské voľby, teraz sú dôvody oveľa vážnejšie pre pandémiu koronavírusu.

Galavečer OTO 2020 sa mal uskutočniť už o dva týždne v sobotu 4. apríla. Organizátori tento týždeň pre situáciu v krajine oficiálne zastavili. „Plne si uvedomujeme vážnosť aktuálnej situácie a napriek veľkému záujmu hlasujúcich sme nútení pristúpiť ku krokom smerujúcim k presunu galavečera,“ povedal Michal Teplica, riaditeľ vydavateľstva News and Media Holding, ktoré je vyhlasovateľom ankety prostredníctvom Týždenníka Plus 7 dní.

Náhradný termín organizátori nateraz neohlásili. „O náhradnom termíne a mieste konania budeme divákov, reklamných a mediálnych partnerov včas informovať,“  avizovala Jana Prágerová, riaditeľka APA, organizátora ankety.

S náhradným termínom pre vyhlásenie ankety OTO to však nebude vôbec jednoduché. Pandémia koronavírusu podľa prvých analýz môže mať na Slovensku svoj vrchol pred letom, dokedy s najväčšou pravdepodobnosťou nebude v krajine povolené organizovanie kultúrnych podujatí a akcií, pri ktorých sa koncentruje väčší počet ľudí.

Pre túto chvíľu je pravdepodobné, že televízny galavečer do leta v podobe, ako ho poznáme, nebude možné uskutočniť. Okrem prítomnosti veľkého počtu hostí počas večera sú súčasťou priameho prenosu aj dokrútky, ktoré tvorcovia prenosu nakrúcajú s nominovanými až v posledné dni a týždne pred samotným večerom.

Dôvodom je hlasovanie, ktoré je v prípade druhého kola štandardne uzatvárané necelý mesiac pred vyhlásením výsledkov. Pre rok 2020 bolo hlasovanie v 2. kole otvorené do 11. marca. Už v tomto čase pritom televízie začali s rušením výrob, a tak tvorcovia večera budú musieť väčšinu príspevkov ešte len vyrábať.

Kým organizátori tak už výsledky tohtoročného hlasovania poznajú, diváci si na ne, podľa všetkého, budú musieť počkať. Dá sa očakávať, že aj pre sponzorov budú organizátori chcieť galavečer uskutočniť v štandardnej podobe, to však bude najskôr možné, zdá sa, v lete.

V tomto období však pri obrazovke trávi čas výrazne menej divákov, čomu sa budú chcieť všetci partneri vyhnúť. Nie je teda vylúčené ani vyhlásenie výsledkov prostredníctvom galavečera až na jeseň. Najmä s ohľadom na to, že nikto v tejto chvíli nevie predpovedať, ako bude situácia o pár mesiacov vyzerať a kedy sa krajina vráti k štandardnému životu.

Nevýhodou pre organizátorov je, že v tom čase už budú výsledky z pohľadu nálad publika neaktuálne. Štandardne platí, že úspech v ankete OTO dosahujú primárne programy a tváre úspešné v čase hlasovania v ankete, aj keď tá má reprezentovať ocenenia za predošlý rok, než kedy hlasovanie, najmä v druhom kole, prebiehalo.

 

Čítať viac...
Nahor