Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj foto: Markíza

Pikošky

Hlavného hrdinu v Zrade hrá nová tvár! Prečo došlo k hereckej výmene?

Diváci si všimli, že syna Evy a Jakuba hrá nový herec.

Seriálová Zrada pokračuje.

Na Markíze sa tento týždeň prehupla už do svojej druhej polovice, pričom na základe originálnej predlohy práve tento pondelok odštartovala jej 2. séria.

Kým na slovenskej obrazovke sa Zrada vysiela ako jednoliaty seriál, britský originál Doctor Foster: A Woman Scorned, z ktorého slovenská adaptácia vychádza, ponúkol najprv päticu epizód v roku 2015 a až následne bola dotočená porcia ďalších 5 častí uvedená v roku 2017.

Práve tie sa teraz objavujú v lokálnom spracovaní na Markíze.

Ako odštartovala 2. séria

Zrada sa dejovo posunula o celé dva roky vpred.

Kým život Evy (Klára Issová) sa nezmenil, jej exmanžel Jakub (Milan Ondrík) odštartoval úplne novú etapu. S milenkou Katkou (Kristína Sisková) sú už manželia a rozhodli sa vrátiť späť do mesta, z ktorého sa Jakub na Evinu žiadosť odsťahoval. Navyše sa mu nečakane darí – aj keď predtým dostal vlastnú firmu na kolená, teraz sa sťahuje do nového luxusného domu.

Jeho návrat pritom nie je mierumilovný.

Kým pred všetkými sa tvári, že je z neho ten starý-dobrý Jakub, poučený minulosťou, v skutočnosti rozohral psychologickú hru, ktorou chce Evu dostať na kolená. Cieľom je ju dostať nielen preč z „jeho“ mesta, ale pripraviť ju aj o spoločného syna Tomiho (Matteo Surovic), ktorý po rozvode ostal žiť s Evou.

Prvý krok má pritom za sebou – Tomiho sa mu podarilo zmanipulovať a od mamy sa odsťahoval.

Nový Tomi

Diváci si počas sledovania 6. časti Zrady všimli netradičnú zmenu, keď sa v postave Tomiho objavil nový mladý herec.

Dôvodom bolo práve originálne rozdelenie pôvodného britského seriálu na dve série a väčší časový posun deja o dva roky. Vynútený bol podobne dlhou prestávkou medzi nakrúcaniami prvej a druhej série vo Veľkej Británii.

Počas prestávky totižto o niečo dospel pôvodný herecký predstaviteľ Tomiho, čo tvorcovia prirodzeným spôsobom zakomponovali do deja.

Na Slovensku sa však všetkých desať epizód miestnej adaptácie pôvodného seriálu Doctor Foster vyrábalo naraz, a tak musela Markíza hľadať vlastné riešenie.

Bratia

K hereckému preobsadeniu predstaviteľa syna Evy a Jakuba došlo plánovane.

Markíza sa časovému skoku v deji vo vlastnom spracovaní prispôsobila a pri mladej postave sa rozhodla dvojročný odstup hodnovernejšie stvárniť obsadením postavy Tomiho o niečo starším hercom.

Tvorcovia pritom k vyriešeniu situácie využili možnosť, ktorá sa im sama ponúkla.

Pôvodného predstaviteľa, Mattea Surovica, totižto od šiestej časti Zrady vystriedal priamo jeho starší brat Luke Surovic.

Bratia si tak v Zrade zahrali tú istú postavu.

Luke Surovic (vľavo) nahradil v postave Tomiho svojho mladšieho brata Mattea (foto: vysielanie TV Markíza)

 


Zrada sa vytratí z obrazoviek: Na Markíze štartuje 2. séria, o týždeň sa však nevráti!Čítajte →

Prestávka vo vysielaní

Len týždeň po štarte originálne druhej série sa Zrada vytratí z obrazoviek.

Markíza v jej vysielaní dlhodobo plánuje prestávku, keď sa práve v pondelok rozhodla uskutočniť svoju hlavnú predvolebnú diskusiu k 1. kolu prezidentským volieb.

Zrada bude na Markíze chýbať budúci týždeň v pondelok 18. marca, kedy televízia verí, že sa uskutoční najočakávanejší duel preferenčne najsilnejších prezidentských kandidátov.

Pokračovanie seriálu má televízia plánovať o týždeň na to v pondelok 25. marca.

Zrada by už navyše nemala chýbať pred 2. kolom prezidentských volieb, a to napriek tomu, že toto vysielanie pripadne na sviatočný Veľkonočný pondelok.

Novej časti Zrady sa tak tento týždeň nedočkajú ani predplatitelia videoplatformy Voyo.

Nakoľko Markíza uvádza seriál na platforme v exkluzívnej predpremiére so 7-dňovým predstihom, najbližší diel bude predplatiteľom dostupný v pondelok 18. marca po 20. hodine.

Čítať viac...
Nahor