Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Televízia

Milujem Slovensko po 10 rokoch prvýkrát nepôjde na jeseň! RTVS už nakrútila nástupcu

Telerozhlas sa tento rok rozhodol pre ďalšie netradičné nasadenie svojich hlavných zábavných šou.

v marci portál Mediaboom.sk ako prvý informoval o pokračovaní zmien vo vysielaní hlavných zábavných šou RTVS.

Dlhoročné relácie Čo ja viem a Milujem Slovensko si pravidelne striedali štafetu v programe Jednotky v jarnej a jesennej sezóne, pričom celé roky sa vysielali stabilne v piatkovom hlavnom vysielacom čase.

Prvá zmena prišla vlani, kedy ešte bývalé vedenie telerozhlasu rozšírilo vysielanie dovtedy jesennej rodinnej šou Milujem Slovensko aj do jarnej sezóny. Z piatkového večera pritom vytlačila pravidelný jarný zábavný kvíz Čo ja viem, ktorému bývalý programový manažment historicky zmenil vysielací deň a presunul ho na štvrtky. Pre reláciu Marcela Merčiaka to znamenalo čisté fiasko – prišla o polovicu divákov a nepomohol jej ani neskorší návrat na piatky po Veľkej noci.

RTVS vo vysielaní Milujem Slovensko na jar pokračovala aj tento rok, Čo ja viem však už tentokrát v programe vynechala.

Resuscituje Čo ja viem?

Čo ja viem takto chýbalo v jarnej vysielacej sezóne vôbec po prvýkrát od svojho štartu v apríli 2014.

Ako sme informovali, verejnoprávna televízia sa rozhodla pre historicky prvé nasadenie zábavného kvízu na jeseň, čím by sa mohla pokúsiť o nakopnutie jeho výkonov sledovanosti.

V čase najväčšieho úspechu si Čo ja viem pravidelne zapínalo vyše 500-tisíc divákov a na diaľku v totožnom roku predbiehalo aj kedysi úspešnejšie Milujem Slovensko. Ešte aj v roku 2021 si kvíz pravidelne zapínalo viac ako 400-tisíc divákov, minulý rok po presune vysielania na štvrtky sa šou prepadla na 200-tisícovú úroveň.

Čo ja viem čaká jubilejná 10. séria, v ktorej sa vracia do klasického piatkového prime-time.

Jubilejná séria nakrútená, koľko dostane častí?

RTVS už absolvovala kompletné nakrúcanie nových častí Čo ja viem.

Počíta s nimi vo vysielacej štruktúre od septembra, celkovo by mala priniesť 14 premiérových vydaní v rámci desiatej série.

V Čo ja viem ani tento rok nebude chýbať moderátor Marcel Merčiak, ktorý šou sprevádza celých desať rokov.

Ako portál Mediaboom.sk už v marci naznačil, presun vysielania Čo ja viem na jeseň znamená prvú jesennú prestávku pre Milujem Slovensko.

Rodinná šou s moderátorom Martinom Nikodýmom štartovala na Jednotke na Deň bláznov 1. apríla 2013 a pre veľký úspech okamžite pokračovala druhou sériou na jeseň toho roka. O pár mesiacov na to spustila RTVS nový kvíz Čo ja viem a s Milujem Slovensko obsadzovala piatkové večery už iba v jesenných sezónach.

Zmizne po prvýkrát

Milujem Slovensko nechýbalo na jeseň desať rokov po sebe.

RTVS šou v druhej polovici roka nevynechala od roku 2013 až do minuloročnej jesene. Po dekáde sa rozhodol telerozhlas dať jej prestávku.

Ešte pred ňou však relácia absolvovala vôbec najdlhší maratón vo vysielaní Jednotky.

V piatky Milujem Slovensko nechýbalo rekordné štyri sezóny po sebe od septembra 2021 do mája 2023, kedy vyvrcholila nateraz posledná premiérová 13. séria.

RTVS zároveň doteraz vysiela v piatky reprízy relácie, ktoré bude ťahať celé leto.

Televízia počíta s reprízovým vysielaním Milujem Slovensko do piatka 25. augusta.

 

Čítať viac...
Nahor