Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj foto: TV 2, koláž MB

Pikošky

Zachraňuje Let´s Dance? Markíze hrozil najslabší ročník, pred štartom vytiahla Facunda Aranu!

Tanečná šou už vlani prepisovala historické minimá, oznámením tohtoročnej zostavy celebrít vyvolala menšie očakávania, než pred rokom. Situáciu mohla zachraňovať v poslednej chvíli.

Necelý týždeň pred štartom Let´s Dance Markíza prekvapila.

Titulkou bulvárneho denníka Nový čas ohlásila, že do 9.série tanečnej šou zamieri aj argentínska hviezda telenoviel Facundo Arana, ktorý patrí medzi vôbec najpopulárnejšie tváre latinskoamerických telenoviel na Slovensku.

Markíza si jeho výtlak u slovenského publika vyskúšala už na jar 2022, kedy jeho účasť v 2 na 1 po boku Dominiky Kavaschovej zvrátilo vtedajší prepadák zábavnej šou.

Dohoda na poslednú chvíľu?

Markíza takto nadviaže na minulé ročníky.

V roku 2022 sa do poroty posadil kubánsky tanečník a porotca nemeckej verzie Let´s Dance Jorge González, v roku 2023 rovno medzi súťažiacich získala hviezdu telenovely Skrytá vášeň Maria Cimarra.

Markízu to v tom čase malo stáť nemalé peniaze, veľké očakávania napokon skončili ešte väčším sklamaním. Cimarro zo šou odchádzal ako vôbec najhorší tanečník ročníka.

Tohtoročnú posilu z Latinskej Ameriky tentokrát posadí do poroty na špeciálne miesto.

Zaujímavosťou je, že Markíza rozširuje porotcovskú zostavu po tom, čo už na začiatku februára oficiálne oznámila kompletnú zostavu súťažiacich, porotu aj moderátorov.

„Kompletná zostava celebritných súťažiacich novej série tanečnej šou Let’s Dance je známa. Televízia Markíza v týchto dňoch potvrdila aj mená poroty a moderátorov. (…) Najúspešnejšia tanečná šou sa nezadržateľne blíži a s ňou sa vracia aj obľúbená zostava moderátorov a poroty, ktorá nás bude sprevádzať živými prenosmi. Diváci sa opäť môžu tešiť na moderátorov Viktora Vinczeho a Luciu Hlaváčkovú a obľúbených porotcov Tatianu Drexler, Adelu Vinczeovú a Jána Ďurovčíka,“ informovala televízia 5. februára.

Až o tri týždne neskôr, iba šesť dní pred štartom 9. ročníka, ohlasuje pozíciu špeciálneho porotcu a vôbec najatraktívnejšie meno.

Arana sa nachádza stále v Argentíne, odkiaľ priletí na prvý prenos tanečnej šou, ktorý sa uskutoční už túto nedeľu.

„Televíziu hviezda svetového formátu rozhodne nebude stáť pár eur. O Facundu, ktorý pricestuje z ďalekej Argentíny, je potrebné sa postarať. V Markíze si budú musieť siahnuť do vrecka a hercovi uhradiť let, následne odvoz z letiska, poskytnúť mu strechu nad hlavou i všetko, čo mu poputuje do žalúdka. A vyplatiť mu budú musieť i hviezdny honorár za jeho porotcovanie v šou,“ napísal Nový čas.

Arana už má prakticky identickú skúsenosť za sebou.

V roku 2022 účinkoval rovnako ako porotca maďarskej verzie celebritnej tanečnej šou Dancing with the Stars. Na niekoľko týždňov sa tak usadil v Maďarsku, kým jeho rodina ostala v Buenos Aires.

Cimarra ohlásila týždne dopredu

Markíza takto pred rokom meno Maria Cimarra zverejnila rovno medzi prvými.

Jeho účasť v Let´s Dance ohlásila dokonca ešte na úplnom konci roka 2022, a teda viac ako dva mesiace pred začiatkom 8. ročníka.

Vyťažila z toho maximálne mediálne promo, keď sa o účasti herca Skrytej vášne v slovenskej tanečnej šou Markízy hovorilo celých deväť týždňov až do štartu šou. Cimarro zároveň plnil titulky a zviditeľňoval tak šou aj ďalšie týždne.

Ani to však nepomohlo k zabrzdeniu prepadu sledovanosti tanečnej šou.

Let´s Dance sa minulý rok v 8. sérii najčastejšie pohybovalo na ratingoch okolo 7 – 8 % v pôvodnej obchodnej cieľovke, hneď dvakrát zaznamenalo najhoršie ratingy v celej svojej histórii od roku 2006. Prvý negatívny rekord padol na konci marca pri ratingu 6,6 % v pôvodnej obchodnej cieľovke, doteraz najhorší výkon prepísala šou koncom apríla, kedy sa prepadla na rating 6,1 % s podielom 25,9 %.

Zaznamenala aj historicky najhoršiu sledovanosť v univerzálnom publiku so 469-tisíc divákmi.

Rok predtým šou iba raz v pôvodnej obchodnej cieľovke podliezla rating 8 %, aj to tesne. Najhorším výkonom 7. série bol výkon 7,9 %, v univerzálnej skupine sledovanosť priemerne 529-tisíc divákov.

Hrozil najslabší ročník?

Kým vlaňajšie oznámenie Cimarra obehlo médiá a vyvolalo senzáciu, tento rok podobná aktivita televízii pred štartom šou chýbala.

Markíza aj tento rok naťahovala predstavovanie celebritných mien na niekoľko týždňov a zvyšovala tak počty mediálnych výstupov, ani odhalením kompletnej zostavy však nevyvolala také očakávanie ako pred rokom.

Súčasťou šou zároveň už nebude Ján Koleník, ktorý bol ťahúňom uplynulých ročníkov.

Absolútnym lákadlom divákov bol ako súťažiaci v 7. sérii, ktorú v roku 2022 jednoznačne vyhral. Vlani zas zasadol do poroty, kde v niektorých momentoch pútal väčšiu pozornosť ako súťažiaci.

Facundo Arana je nateraz suverénne najzvučnejším menom 9. série Let´s Dance, a to nielen pre jeho zahraničný pôvod.

Z blížiaceho sa ročníka doposiaľ asi najviac zarezonovali hviezdne herecké tváre seriálového hitu Dunaj, k vašim službám Petra Dubayová a Jakub Jablonský, televízia tiež podchytila fanúšikov súčasnej najsledovanejšej reality šou Na nože obsadením šéfkuchára Martina Nováka.

Bulvár pred štartom rozoberá najmä účinkovanie najstaršej súťažiacej v histórii šou Hany Gregorovej.

Ďalšími súťažiacimi budú Ján Tribula, Michaela Kocianová, Ján Ďurica, Anna Jakab Rakovská, Tina, Juraj Bača alebo Juraj Loj.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 13-55 rokov (od roku 2024). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor