Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV Doma

Televízia

Zachránené životy idú do finále: Odštartuje Veľvyslancova dcéra, hlavný čas neobsadí!

Markíza na svojej ženskej stanici po prvom mesiaci nového roka upravuje večerný program, Doma vytiahne prvú z hlavných noviniek roka vo februári.

Doma sa pripravuje na ďalšiu úpravu svojho večerného programu.

Ten sa ženskej stanici rozpadol len krátko po tom, čo počas minuloročnej jari zažila jednu zo svojich najlepších sezón s mimoriadne úspešnou telenovelou Láska na prenájom. Jej úspech ju inšpiroval natoľko, že podobne pomenovala aj kľúčovú tohtoročnú podvečernú seriálovú novinku Mama na prenájom, ktorú vysiela Markíza denne o 17:55.

Na Doma však následne nezabrala dramatická turecká telenovela Zachránené životy, ktoré zosúvala do nočných hodín. Miesto premiérových telenoviel do hlavného vysielacieho času nasadila retro seriály Divoký anjel a najnovšie aj pôvodnú Skrytú vášeň a nové romantické seriály šli do úzadia.

Markíza už tento mesiac pripravuje na Doma zmeny.

Dátum finále Zachránených životov

Vo vysielaní stanice vrcholia Zachránené životy, ktoré sa Doma rozhodla dovysielať čím skôr. 

Dramatický seriál, ktorý pôvodne začínal v hlavnom vysielacom čase o 20:30, väčšinu minuloročnej jesene odvysielala stanica v nočných hodín v okolí polnoci. Tento rok vyšla divákom v ústrety jeho vysunutím za 22:20, no zároveň zdvojením vysielania vďaka čomu ho uzavrie o niekoľko týždňov skôr.

Ani po presune do lepšieho vysielacieho času sa diváci stability nedočkali.

V úvodný týždeň vysielania Mamy na prenájom zaradila televízia jej reprízy aj na Doma po 22. hodine a Zachránené životy zo dňa na deň opäť odsúvala do hlbokej noci. Markíza sa takto svoju dôležitú seriálovú novinku snažila predstaviť čo najväčšiemu okruhu divákov a vytvoriť si čo najsilnejšiu divácku základňu pre ďalšie vysielanie.

Trápiace sa Zachránené životy na Doma pomaly finišujú.

Neúspešnú telenovelu po zdvojení vysielania uzavrie stanica expresne, Zachránené životy sa s televíznymi obrazovkami rozlúčia dlhou finálovou časťou vo štvrtok 23. februára od 22:25 na Doma. 

Záverečný diel potrvá do polnoci.

Turecká novinka Veľvyslancova dcéra

Doma zároveň po ich skončení siahne po prvej z predstavených nových tohtoročných telenoviel a na konci mesiaca uvedenie ďalšiu dramatickú tureckú sériu Veľvyslancova dcéra (Sefirin Kızı).

Premiéru mala v roku 2019, pričom sa dočkala dvoch sérií a 52 originálnych častí.

Na Doma by sa pri ich klasickom rozdelení na kratšie epizódy mohli diváci dočkať aj viac ako 150 dielov novej telenovely, ktorá svoje finále v Turecku odvysielala ešte v roku 2021.

„Novinka Ambasádorova dcéra rozpovie príbeh dvoch ľudí: Sancar je synom chudobného roľníka a nikdy neopustil rodné mesto, kým Nare je dcérou veľvyslanca, precestovala svet od Tokia po Ottawu. Poznali sa od detstva, vídavali sa vždy iba dva dni v roku, no neprešla minúta, kedy by na seba nemysleli. Ich vzájomné city boli silné, bojovali za svoju lásku… No Nare v ich svadobný deň zmizla. Keď sa po rokoch z ničoho nič objaví, všetko bude inak…“ znie anotácia.

Ústrednú dvojicu hlavných hrdinov stvárňujú slovenským divákom dobre známe tváre z niekdajších tureckých telenovelových hitov.

Hlavnú hrdinku Nare totiž hrá Neslihan Atagül, ktorú diváci poznajú z telenovely Nekonečná láska. Úlohy Sancara sa zas zhostil Engin Akyürek, ktorý účinkoval v tureckom hite Fatmagül. Diváci si ho pamätajú ako seriálového Kerima.

Návrat premiér na 20:30 sa nekoná

Ani s príchodom novej tureckej telenovely Doma do hlavného času vysielanie premiérových seriáloch nechystá.

Práve na tom postavila v minulých rokoch svoj zásadný úspech, keď po rokoch hľadania večerného seriálového žánru so ženskými kriminálkami vyskúšala spravidla od 20:30 do 22:30 nasadzovať romantické seriály a najmä čerstvé novinky z Turecka.

Stretlo sa to s diváckym úspechom, na ktorom Doma stavala až do minulého roka. Medzi najúspešnejšie v jej vysielaní patrili telenovely Feriha, Sultán, Sila Vymenené životy, Sila ženy, Láska na prenájom, Cennet, Zakázaná láska či Láska na druhý pokus.

V poslednom čase sa však Doma začali kopiť aj prepadáky.

Práve v ostatných rokoch jej vo vysielaní neuspeli seriály ako Spútaný motýľ, Meryem, Dve tváre Istanbulu, Láska, rozum, pomsta alebo Zachránené životy. Ide pritom o nákladné neúspechy so stovkami častí.

Dátum štartu a vysielací čas Veľvyslancovej dcéry

Nová turecká telenovela sa na Doma uvedie na konci mesiaca.

Markíza už v oficiálnych programových plánoch potvrdila štart vysielania Veľvyslancovej dcéry v pondelok 27. februára, pričom dostane neskorší vysielací čas o 21:40.

 


Doma chystá radikálne zmeny: S telenovelami o 20:30 natvrdo končí! Skrytú vášeň posúvaČítajte →

Doma zároveň pripravuje najväčšiu zmenu svoju večerného programu za vyše desaťročie.

Po skončení Zachránených životov premiérové telenovelové pásmo vysunie ešte pred desiatu hodinu, v ktorej aktuálne beží reprízová Skrytá vášeň. Tú však Doma z večera na konci februára stiahne.

Veľvyslancova dcéra bude bežať denne od pondelka do piatka v dvoch častiach za sebou.

Opäť sa tak diváci Doma budú musieť pripraviť na nočný televízny maratón, keď epizódy Veľvyslancovej dcéry budú vrcholiť približne pol hodinu pred polnocou.

Pridá aj denné reprízy

Doma však po čase opäť pridá reprízy svojej premiérovej telenovely aj do denného vysielania.

Ich absenciu kritizovali diváci Zachránených životov, ktoré v reprízach do pozerateľnejšieho času Markíza nepridala ani po odsune seriálu k polnoci. Ich pozornosť tak presmerovala na Voyo, kde je seriál dostupný kedykoľvek.

Veľvyslancova dcéra okrem neskoršieho večera obsadí aj popoludňajšie pásmo na Doma, seriál bude stanica reprízovať od 14:00 do 16:00.

Následne za ním bude pokračovať pôvodná Skrytá vášeň.

 

Čítať viac...
Nahor