Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Volebná noc lákala divákov, TA3 jednotkou na trhu! RTVS si vystačila s krátkymi správami

Záujem o župné voľby porástol, spravodajská TA3 ponúkla viac ako štyri a pol hodinové volebné štúdio.

Výrazne zvýšená medializácia volieb do samosprávnych krajov naprieč médiami sa odrazila aj v náraste spoločenského záujmu o túto tému. Okrem dosiaľ najvyššej volebnej účasti, ktorá atakovala i tak slabých 30 %, sa diváci zaujímali o povolebné dianie a najmä prvé výsledky, ktoré priniesli mnoho prekvapení.

Spravodajská TA3 ponúkla k župným voľbám štúdio ako pri parlamentných voľbách. Odštartovala ho po 21:30 a potiahla ho až do času, kedy už bolo o predsedoch krajov rozhodnuté – do takmer pol tretej ráno. Vyše štyri a pol hodinové volebné štúdio si priemerne malo pozrieť 125-tisíc divákov a podiel sa vyšplhať na 13,5 %. TA3 sa po 23. hodine dostala do pozície lídra na trhu v univerzálnom publiku 12+, na ktoré cieli. Toto postavenie si udržala až do konca vysielania. TA3 vo veľkom pokryla spravodajstvo po voľbách aj online, kde priniesla najmä sériu vyjadrení jednotlivých kandidátov na predsedov samosprávnych krajov po oznámení výsledkov.

RTVS voľbám v sobotu večer venovala len mimoriadne správy od približne 22:20 do 22:45. Pozrieť si ich malo 211-tisíc divákov s podielom 12,5 %. Priniesla súhrn spravodajstva z priebehu volieb a živé vstupy z volebných štábov jednotlivých kandidátov na predsedov krajov. Prvé priebežné výsledky začal štatistický úrad zverejňovať po 23:15. Verejnoprávna televízia vo zvyšku volebnej noci, kedy bol sobotný záujem o dianie po voľbách najsilnejší, vysielala taliansky seriál Tiene lásky a zreprízovala film Bažanti, ktorý uviedla počas dňa. Jednotka priniesla výraznejšie vysielanie až v nedeľu, od 7:30 ponúkla vyše hodinové štúdio s prvými analýzami, výsledkami aj reakciami kandidátov. Rovnako od pol ôsmej do deviatej ráno volebné štúdio priniesol aj Slovenský rozhlas a Rádio Regina. Voľbám sa, pochopiteľne, venovala relácia O 5 minút 12.

Čítať viac...
Nahor