Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vlci odštartovali úspešne, napodobnili nástup Divokých koní! Markíza večer tvrdo prepadla, Oteckovia spadli o tretinu

Markíza bola s večerným programom až trojkou na trhu, Joj po veľkej kampani na Vlkov prilákala k ich štartu rovnaký počet divákov ako pred tromi rokmi k Divokým koňom.

Joj sa po čase opäť pustila do dlhšieho rodinného seriálu. Novinka Vlci s celkovo 40 epizódami má tvoriť jednu z dôležitých súčastí jej prime-time, keď ju plánuje vysielať pravidelne dvakrát do týždňa, a to v prevažnej časti jarnej sezóny. Nástup sa Vlkom vydaril, keď Joj odvysielala miesto plánovanej jednej dve úvodné epizódy za sebou a dosiahla s nimi ratingy 9,1 % a 8,7 % so zhodným podielom 21,5 %. V celej jeden a pol hodinovke nasadila len jeden brejk.

Štart Vlkov v mnohom pripomínal nástup ich predchodcu, Divokých koní, na ktoré aj voľne nadväzujú. Tie sa uviedli v pondelok 5. januára 2015, pričom aj vtedy Joj oproti plánom predĺžila úvodnú časť a potiahla ju až za 22. hodinu. Aj vtedy rovnako vynechala väčšinu brejkov, nasadila taktiež iba jeden. Podobne dopadol aj výkon oboch seriálov. Kým prvé dve časti Vlkov si malo celkovo pozrieť 588 a 563-tisíc divákov, nástup Divokých koní sledovalo priemerne 562-tisíc divákov. V tomto ohľade sú Vlci ešte úspešnejší. V 12 – 54 mali Divoké kone o niečo viac, štartovali na ratingu 9,4 % s podielom 22,6 %.

Markíza po mimoriadnom pondelňajšom výskoku zažila presne opačnú situáciu. V utorok odštartovala štvordielnu minisériu Zakázaná láska, s ktorou tvrdo prepadla, keď mala ísť na rating iba 5,1 % s podielom 12,3 %. Celkovo si ju pozrelo menej ako 300-tisíc divákov. Markízu predbehla v oboch hlavných cieľovkách okrem Joj aj Jednotka, ktorá s francúzskou komédiou Čo sme komu urobili? dosiahla rating 6,1 % a podiel 14,6 %. Vo svojej cieľovke 12+ prekročila 325-tisíc divákov. Joj v utorok okrem Vlkov štartovala aj seriál Taken – Posadnutý pomstou, na úvod sa mala hýbať okolo štyroch ratingov s podielom len 13,4 %.

Okrem nástupu Vlkov bol očakávaný aj vývoj podvečer. Markíza pokračovala vo vysielaní nového denného seriálu Oteckovia, ktorí zaznamenali ešte lepší štart ako pred rokmi najväčší denný hit Markízy Búrlivé víno. Kým to však v sledovanosti ďalšie dni rástlo, Oteckovia, avšak podľa očakávaní, klesli. Oproti novoročnému štartu stratili tretinu divákov a z ratingu 12,9 % klesli na hodnotu 8,5 % s podielom 26 %. Pre Markízu ide stále o silný nadpriemer, s ktorým by bola mimoriadne spokojná. V 12+ seriál klesol o niečo menej, prišiel o 167-tisíc divákov s celkovo 470-tisíc divákmi. Joj opäť proti Oteckom netratila, komédia Neserte nám pestúnku sledovalo 5,5 % divákov s podielom 18 %.

Z menších staníc večer uspela Plus s filmom Osamelý jazdec a podielom 6,5 %, na Doma štartoval nový seriál Matky a dcéry, hýbal sa na úrovni 1,9 ratingu s podielmi medzi 4,5 – 5 %. Podfukári na Dajto boli o niečo vyššie s približne 5 %, Vtierka Castle na Wau šla cez 3 %, CSI Las Vegas zas pod túto hranicu.

Podvečerný nárast opäť pomáhal Televíznym novinám, ktoré v komerčnej skupine vyhrali spravodajský súboj. Podielovo sa dostali nad 26 %, kým Noviny nad 23 %, tie však opäť dominovali v celkovom publiku s takmer 655-tisíc divákmi. Za celý deň ich predbehlo len Najlepšie počasie, Televízne noviny zas v 12 – 54 predbehlo len vlastné Počasie Markízy.

Čítať viac...
Nahor