Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: vysielanie TV Markíza

Televízia

Víťazom 6. série Tvojej tváre sa stal Martin Klinčúch! Objav z Pána profesora zvalcoval ostrieľané tváre

Markíze sa v ďalšej sérii jej ťažiskovej celebritnej šou podarilo vystreliť hviezdu novej televíznej tváre, ktorej popularitu bude chcieť využiť naplno.

Po vlaňajšom jesennom odklade v dôsledku koronakrízy Markíza pre túto jar definitívne nakrútila v poradí 6. sériu svojej ťažiskovej prime-time šou Tvoja tvár znie povedome, pri ktorej si za základný cieľ stanovila zdvihnutie diváckej priazne.

Po rekordnej prvej sérii z jari 2016 začala sledovanosť Tvojej tváre Markíze prudko klesať, pričom v posledných ročníkoch neraz padla aj na priemerné či podpriemerné hodnoty.

Podobne ako pri vlaňajšej Superstar Markíza stavila v prvom rade na silný kasting súťažiacich, do ktorého namiešala koktail tvárí so silnou základňou na sociálnych sieťach, potenciálnu novú hviezdu z radov jej programov či seriálov, vytiahla tiež tváre, ktoré sa najväčšej popularite tešili ešte v predošlom miléniu a zostavu doplnila tradične tvárami z jej zabehnutých seriálov a súťažiacou, resp. víťazkou vlastnej talentovej šou.

Markíze pritom tentokrát zostava súťažiacich evidentne vyšla výrazne lepšie, ako v predošlých troch sériách.

So šou zaznamenala razantný nárast sledovanosti, dokonca na úrovni, ktorou predbehla aj výkony ešte z 2. série vysielanej na jeseň 2016. Pre televíziu ide o jednoznačný úspech, pod ktorý sa postaralo najmä úspešné počínanie a vystúpenia Martina Klinčúcha, Kristíny Madarovej, ale aj Dušana Cinkotu, Evelyn Kramerovej či prilákanie internetovej hviezdy Fera Jokea.

Markíze sa zároveň tento rok podarilo v Tvojej tvári opäť vystreliť hviezdu jej novej tváre.

Mimoriadne jej zafungovalo angažovanie mladého herca Martina Klinčúcha, ktorý sa spopularizoval účinkovaním v seriálovom hite Pán profesor. Klinčúch už v prvých kolách zaujal svojou skromnou osobnosťou, no rovnako mládežníckym vystupovaním, chuťou napredovať a výnimočným talentom, a to najmä prekvapivo kvalitným spevom.

 


Markíza vyzradila výsledky týždeň pred finále: Toto má byť víťaz šiestej série Tvoja tvár znie povedome!Čítajte →

Nie je tak prekvapením, že televízia spoločne s porotou stavila na mladého herca aj v prípade zvolenia samotného šampióna aktuálnej série šou.

Šiestu sériu Tvoja tvár znie povedome ovládol práve Martin Klinčúch, ktorý v samotnom finále zdolal Evu Kramerovú, ktorá obsadila druhú priečku. Markíza tak na prvé dve miesta posadila svoje momentálne kľúčové tváre, s ktorými bude chcieť v najbližších rokoch pracovať naplno.

Foto: Markíza

Vo finále bojovali o výhru spoločne Barborou Piešovou, ktorá skončila nakoniec tretia, a Dušanom Cinkotom, ktorý si odniesol z celej šou štvrté miesto.

Markíza v šiestej sérii Tvojej tváre našla svoju novú hviezdu.

Zopakovala tak úspech ešte z prvých sérií šou, kedy do zostavy súťažiacich zaradila v tom čase mladé a nie tak všeobecne známe tváre z jej spravodajstva.

V prvej sérii takto do zostavy dosadila vtedy ešte redaktora Televíznych novín, Viktora Vinczeho. Ten rovnako svojou spontánnosťou a vystupovaním zaujal divákov natoľko, že si pre svoju popularitu poistil už v mladom veku miesto hlavného moderátora Televíznych novín.

Následne sa televízia takýto úspech pokúsila zopakovať angažovaním bývalej rosničky, ďalšej mladej tváre zo spravodajstva Lenky Vavrinčíkovej. Aj tá nakoniec skončila ako moderátorka Televíznych novín, aj keď jej kvality a prejav naďalej zaostávajú za očakávaniami a pre hlavné správy Markízy sa dynamikou ani vystupovaním nestala posilnením.

Vincze aj Vavrinčíková obsadili vo svojich sériách v šou štvrté miesta. Z mladých televíznych objavov tak ide o prvého účastníka, ktorý sa vyšvihol až do pozície šampióna šou.

Prvé dva ročníky Tvoja tvár znie povedome ovládli speváci – víťaz druhej Česko Slovenskej Superstar Lukáš Adamec a držiteľka Zlatého Slávika či ceny OTO Mária Čírová.

Následne už šou vyhrali iba mladí herci, v tretej sérii ovládol šou Peter Brajerčík, ktorý sa preslávil najmä v Hornej Dolnej, vo štvrtom ročníku Dárius Koči, ktorého diváci registrovali ešte z Tajných životov, a v piatej sérii dlhodobo známy Dávid Hartl, ktorý potvrdil svoj veľký talent a následne ho Markíza angažovala pre jeho popularitu aj do Oteckov.

Čítať viac...
Nahor