Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Kolonáda posilnila, Vinári prvý raz prepadli! Opäť bodovali Noviny

Na obrazovku Joj sa vrátila zoznamka Farmár hľadá ženu, televíziu nepotopila.

PIATOK: Klasickým víťazom večera sa stalo Milujem Slovensko. Šou Jednotky aj v reprízach posilňuje, keď sa mala dostať nad osem ratingov a v podieli prekročiť 23 % (12 – 54). Markíza naďalej zaostáva s premiérami Búrlivého vína, ktoré už neprepadlo tak ako pred týždňom, no s podielom pod 18 % bolo stále hlboko. Oveľa nižšie sa však dostala Joj s Vinármi, ktorí po prvý raz tvrdo prepadli. V podieli mali uhrať len desať percent.

Televízna dvojka nemusela byť ale sklamaná s nasledujúcou šou Farmár hľadá ženu, ktorá sa po prestávke vrátila so záverečnými časťami. V podieli sa blížila k priemeru Joj, keď sa ťahala k 16-tim percentám. Markíza s filmom Salt uhrala share 20,5 %.

Podvečer ukončila Markíza prvú tohtoročnú farmársku sériu Bez servítky, šla cez 26 %. Tento týždeň s farmármi v kuchárskej šou pokračuje, variť budú Laura Foltínová, Ladislav Paško, Roman Máče, Lívia Koristová a Ľubomír Struňák. Moja mama varí lepšie ako tvoja v piatok dosiahla podiel 17,5 %. Zatiaľ aj v nasledujúcich týždňoch bude Joj i v piatky ponúkať svoju kuchársku šou, pôvodne už rátala s premiérami Súdnej siene.

Medzi menšími v piatok vyskočila Dvojka, keď veľkú pozornosť lákajú prenosy Svetového pohára slalomu žien. V piatok Slovenky prepísali históriu, keď Veronika Velez-Zuzulová vyhrala a Petra Vlhová skončila tretia. Druhé kolo, ktoré rozhodlo o úspechu našich slalomárok, malo sledovať celkovo vyše 200-tisíc Slovákov, v komerčnej cieľovke šiel podiel cez 11 %. Prenos sa vysielal v konkurencii hlavných spravodajstiev, viac stiahol Noviny, ktoré uhrali 23 %, Televízne noviny sa dostali nad 28 %. Následne z menších staníc vyskočila Plus s filmom Kráľovstvo nebeské a podielom až cez 9 %. Ostrov na Dajto šiel pod 7 %, Zápisník jednej lásky na Doma tesne cez 6 %.

SOBOTA: Prvý víkendový večer bol z pohľadu komerčných staníc vyrovnaný. Veľké televízie ponúkli reprízové filmy, Markíza s komédiou Vo štvorici po opici uhrala len 20,5 %, Joj s filmom 22 výstrelov dosiahla na 19 %. Aj menšie stanice si počínali vyrovnane. Najvyššie sa dostala Plus s filmom Keď si Chuck bral Larryho s podielom 5,5 %, Doma tentoraz príliš nevyskočila Pilcherovka, keď s filmom Tieň minulosti atakovala 5 %. Seriál Lasko na Dajto sa hýbal medzi 4 – 4,5 %.

Podvečer odvysielala Markíza špeciál To najlepšie z Plesu v opere, uhrala podpriemerný podiel pod 19 %. Pod priemerom skončila aj Joj s reprízovými Našimi, prvý diel šiel pod trinástku, druhý sa dostal aspoň na 15 %. Televízne noviny dosiahli 28 %, Noviny 26 %.

NEDEĽA: RTVS sa už s druhou časťou druhej série Kolonády dostala na podobné čísla, aké seriál dosahoval s prvou sériou. Túto nedeľu si ju malo pozrieť vyše 430-tisíc divákov, podiel sa v 12+ prehupol cez 18 %. Seriál sa tak vracia do starej formy, výkony prvej série nájdete v tomto článku. V 12 – 54 uhrala Kolonáda cez 10 %. Na komerčných staniciach sa najvyššie dostal Útok na Biely dom Markízy, tesne prekročil 25 %, Lockout: Útek z MS – 1 na Joj išiel nad 18 %.

Túto nedeľu už Dajto tak s reprízovým Uragánom neskákalo, podiely 4,5 a nad 5 % sú ale uspokojivé. Komédia Kámo, kde mám fáro? na Plus uhrala vyše 5 %, Let´s Dance na Doma opakovane neuspelo.

Podvečer obsadila reprízová Horná Dolná, ktorá vytlačila Vo štvorici po Slovensku. Podielovo šla pod 25 %, cestovateľská šou bola opäť podpriemerná s podielom 19 %. Joj v novej konkurencii značnejšie kleslo premiérové Nové bývanie Dizajn, dostalo sa cez 15 %.  V závere týždňa mali ale dôvod na radosť Noviny, keď sa stali najsledovanejším programom nedele, v podieli prekročili vysokú hranicu 30 %. Televízne noviny zaostali s podielom cez 29 %. V piatok aj sobotu boli najvyššie celodenne Športové noviny.

Čítať viac...
Nahor