Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Celebritná Moja mama odštartovala slabá, bodoval Hriešny tanec! Uspel aj Práskač

Za celý minulý týždeň sa Joj dotiahla na Markízu v prime-time, rozdiel bol malý.

PIATOK: Milujem Slovensko silnejšie ako v premiérach! V piatok sa stalo jednotkou celého dňa

SOBOTA: V sobotu podvečer Markíza predstavila vynovenú Smotánku. Dlhoročná relácia lídra sa zmenila len kozmeticky, keď upravila grafiku, novú zvučku si môžete pozrieť tu. Relácii nový šat vyniesol značné polepšenie sledovanosti oproti predošlým týždňom (viac v tejto správe), keď atakovala 21 %. Naši v repríze uhrali podiel vyše 15 %. Televízne noviny sa dostali cez 27 %, Noviny cez 24 %.

Úspešná relácia Joj Moja mama varí lepšie ako tvoja odštartovala v sobotu jeden z ďalších špeciálov, keď uviedla „celebritnú výzvu“. Divákov však nedokázala nalákať, v podieli šla len pod podpriemerných 14 %. Relácia uhrala slabší rating ako bežne odsahuje počas týždňa s klasickými podvečernými časťami. Markíza s filmom Harry Potter a Dary smrti 1 jasne viedla s podielom cez 23 %.

Joj alternovala výkonnostne Plus, keď so snímkou Princezná a netvor prekročila 7 %. Splnený sen na Doma tesne prešiel cez 5 %, dvojporcia seriálu Lasko na Dajto uhrala pod 5 a share 5,5 %. Rande na Valentína na Wau šlo cez 2 %.

NEDEĽA: V nedeľu podvečer opäť jeden z lepších výkonov predviedlo Nové bývanie Dizajn, keď sa dostalo pod 18 %. Darilo sa aj repríze Hornej Dolnej, ktorá si polepšila na podiel pod 26 %.

Napriek silnejšiemu nábehu Markízy boli sily v spravodajskej časti večera výrazne vyrovnané. Silný deň zaznamenali Krimi, ktoré šli až cez desať ratingov s podielom vyše 27 %, Noviny dosiahli rating 11,5 % s podielom tesne cez 29 %. Televízne noviny uhrali rovnaký rating, v podieli sa blížili 30-tke. O minimum ich však v počte divákov Noviny porazili, v 12+ už bol rozdiel väčší, keď sa hlavné spravodajstvo Joj dostalo ako jediné cez hranicu 700-tisíc divákov. Celkovo Noviny sledovalo vyše 720-tisíc Slovákov, TNky sa dostali cez 690-tisíc.

V romantický večer nalákala divákov Markíza filmom Hriešny tanec. Dokázala sa s ním dostať až cez desať ratingov a v podieli prekročiť 27 %. Aj Joj však uspela, film Práskač jej vyniesol osem ratingov s podielom takmer 21 %. Kolonáda mala slabšiu nedeľu, podliezla v celkových číslach 400-tisíc divákov, v podieli šla pod 17 a cez 9 % (12+ / 12 – 54).

Medzi menšími bodovali dve stanice. Doma s filmom Únos Natasche Kampuschovej a podielom pod 7 %, Plus s jednotkou komédie Horúce strely a podielom 6,5 %. Úder z nebies na Dajto šiel cez 4 %, kriminálka CSI New York dosiahla na Wau podiely pod 2 a 3 %.

Divoký minulý týždeň priniesol značne vyrovnané meranie síl Joj s Markízou v prime-time. Televízna dvojka sa na svojho líderského rivala dotiahla na rozdiel pol bodu, keď sa blížila k celotýždennému priemeru 22 %. V pomere skupín mala Markíza Group navrch o vyše bod, pričom prekročila 30 %.

Čítať viac...
Nahor