Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkend ovládli Noviny s premiérovými filmami, prípravný hokej stlačil aj Oteckov! The Voice sa odrazil od dna

Blížiaci sa hokejový šampionát sa pripomína už teraz, sledovanosť prípravných zápasov Slovenska výrazne rastie.

Tento víkend už patril hokeju. V piatok Dajto a v sobotu Dvojka RTVS odvysielali prípravné zápasy Slovenska proti Česku, a to vo zhodnom podvečernom čase. Zápasy si pripísali silnú sledovanosť, ktorá vyvrcholila práve sobotňajším duelom na Dvojke, ktorý sa dostal ešte vyššie ako piatkový. Ten podľa Markízy dosiahol na Dajto priemerný rating 4,1 % s podielom 19,4 %, najvyššie sa dostala tretia tretina s ratingom 4,7 % a podielom 18,1 %. Ovplyvnil aj sledovanosť Oteckov na Markíze, ktorí sa mali pozrieť bližšie k tridsaťpercentnej podielovej hranici. V sobotu na Dvojke zápas už v prvej tretine dorovnal priemerný výkon toho piatkového, najvyššie vyskočila taktiež tretia tretina až ratingom 5,9 % pri podiele 20,7 %. Priemerný rating sa mal blížiť k piatim percentám.

Z večerných programov najviac vyskočili filmové premiéry. Sobotná česká premiéra na Markíze Dvě nevěsty a jedna svatba a nedeľná premiéra na Joj Žena v klietke mali dosiahnuť rovnaký rating, podľa televízie si film pozrelo 8 % divákov. Podielovo sa programy mali hýbať okolo 22 – 23 %.

V nedeľu zároveň Markíza odvysielala prvý z dvojice Súbojov speváckej šou The Voice Česko Slovensko, ktorá sa jej v predošlých dvoch týždňoch prepadla na najslabšie čísla. Najnovšie si mala polepšiť o takmer rating, keď podľa Stratégií šou sledovalo 6,6 % divákov s podielom nad 18 %. Celkovo sa najsledovanejším programom trojice dní mali stať nedeľné Noviny, ktoré si malo podľa televízie pozrieť 656-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor