Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Viaceré programy idú už teraz do sezónneho finále: Netradične skôr vyvrcholí Farma, prekvapia aj Oteckovia!

Už začiatkom novembra sa viaceré jesenné programy vytratia z obrazovky, neskôr sa k nim pridajú aj denné formáty Markízy.

Napriek tomu, že je jesenná sezóna vo svojom obchodne najsilnejšom období, niektoré projekty sa s ňou lúčia. Tento týždeň bude posledným pre dva highlighty Markízy, pričom Joj už stihla nateraz ukončiť vysielanie jednej zo svojich večerných šou.

Poslednú desiatu časť práve dnes ponúkne dramatický seriál Sestričky, ktorý sa stal nakoniec prekvapivým ťahúňom Markízy. Pravidelne dosahoval výkony na úrovni Susedov a s viacerými časťami sa usadil na popredných priečkach sledovanosti daného týždňa. Minimum Sestričiek sa hýbalo okolo úrovne 8 ratingov, čo ešte vlani na jeseň znamenalo veľký úspech pre Extrémne premeny ako najúspešnejšej novinky Markízy vo vlaňajšej sezóny. Maximum seriálu sa ťahalo až za hranicu 10 ratingov.

Práve Extrémne premeny budú programom, ktorý Sestričky od ďalšieho týždňa nahradí. Markíza len po roku v rovnakom hlavnom vysielacom čase zreprízuje minuloročné časti šou, ktorým tak verí na úspech aj v repríze.

Do finále tento týždeň mieri aj štvrtá séria Tvoja tvár znie povedome. Jej priemer sa v tomto ročníku hýbe na úrovni okolo 8,6 ratingu, so semifinále klesla k osmičke. Šou, ktorá sa vo svojej prvej sérii stala absolútnym hitom tak aktuálne nepatrí medzi to najsledovanejšie na Markíze, vyššie sa držia ako spomínané Sestričky tak Susedia, neraz Horná Dolná či podvečerní Oteckovia alebo Televízne noviny. Tvoju tvár televízia nahradí filmami.

Aj Joj aktuálne uzavrela jesenné vysielanie jedného z jej pravidelných programov, keď už minulý týždeň naposledy bežala piatková zábavná šou Všetko, čo mám rád. Prekvapenie vlaňajšieho leta sa túto sezónu skôr trápilo, Joj spravidla uhrávala šou ratingy medzi 4 – 5 %. Na najbližšie necelé dva mesiace nasadzuje Joj v piatky filmy, pričom podľa prvých informácií by sa Všetko, čo mám rád malo opäť vrátiť v okolí Vianoc.

Ďalšia vlna finišovania jesenných programov nastane presne o mesiac. Do finále dôjde aj ďalšia ťažisková šou tejto sezóny Česko Slovensko má talent, ktorá tak oproti Tvoja tvár znie povedome vydrží v programe o mesiac dlhšie. Vyvrcholenie siedmej série Talentu je naplánované na sobotu 1. decembra, kedy sa v jeho vysielaní spojí s Joj aj Prima. Tá šou ponúka v piatky. Česko Slovensko má talent potvrdzuje aj v tomto roku svoju popularitu, spravidla vyhráva víkendovú sledovanosť, dostal sa už aj na čelo týždňa. Najčastejšie sa hýbe na úrovni 9,6 ratingu, rekordom série je výkon nad 11 %.

Už začiatkom decembra má Markíza podľa vlastných prvých informácií v pláne uzavrieť druhú sériu úspešných Oteckov, ktorí sú túto jeseň rovnakým hitom ako na jar. Ich ratingy skáču od 8 ku 10 %, vyskočiť dokonca dokážu aj na 11 %. Podielovo ostávajú stabilným valcom na úrovni 37 – 40 %. Ich životnosť sa stala kľúčovým pilierom úspechu Markízy, keď výkonnosť Oteckov dokázala kompenzovať aj niektoré sklamania napríklad so sobotnými filmami či s vlažnejším výkonom Tvojej tváre.

Oteckovia by mali do finále druhej série dôjsť v piatok 7. decembra. Ten by mohol byť zároveň aj dňom finále desiatej Farmy, ktoré by sa tak opäť mohlo odohrať v piatkový večer. Ak Markíza potvrdí aj oficiálne tento dátum, pôjde o najskoršie uzavretie jesennej Farmy, ktorá spravidla končievala presne uprostred decembra. Markíza má aktuálne už všetky predtočené materiály nakrútené a všetci súťažiaci sú už doma. To niekedy spôsobuje televízii vrásky na čele, posledne priamo v živom vysielaní Telerána, kde vypadnutý súťažiaci prezradil oveľa viac, ako by mal.

Čítať viac...
Nahor