Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Návrat televízneho fenoménu: Markíza odvysiela telenovelu Divoký anjel! Kedy a kde odštartuje?

Doma sa po rokoch vracia k latinskoamerickým telenovelám, ktoré v priebehu rokov vytlačili z jej vysielania nové turecké seriály.

Menšia ženská stanica Markízy reaguje na divácke prosby.

Doma, ktorá sa pred rokmi zamerala na vysielanie tureckých telenoviel, začne do svojho programu opäť dopĺňať aj latinskoamerickú tvorbu, ktorú si dlhodobo žiadajú diváci. Turecké telenovely zaplnili jej vysielanie od ich úspešného zaradenia na hlavný vysielací čas 20:30, odkedy začali tvorbu z iných krajín v programe vytláčať.

Stanica pritom odštartuje sériu telenoviel z Latinskej Ameriky kultovým seriálom z prelomu milénií.

Absolútnym fenoménom dnešnej generácie tridsiatnikov bola argentínska telenovela Divoký anjel (Muñeca brava, 1998), ktorú začala v roku 2001 vysielať verejnoprávna STV 1. Odvysielala všetkých 270 dielov.

Po viac ako dvadsiatich rokoch od premiéry na Slovensku sa legendárna telenovela opäť dostáva na slovenské obrazovky. S ňou sa zároveň vracajú aj známe postavy Milagros (Natalia Oreiro) a Ivo (Facundo Arana).

Markízu mohlo k odkúpeniu telenovely motivovať aj úspešné hosťovanie herca Facunda Aranu v jarnej sérii šou 2 na 1, keď práve diel s jeho účasťou bol jedným z mála úspešných v tohtoročnom vysielaní.

 


Markíza prelomila neúspech: S hviezdou Divokého anjela prvýkrát pokorila seriálový hit Joj!Čítajte →

Markíza ohlásila vysielanie Divokého anjela na menšej Doma od pondelka 18. júla. Vysielať ju bude pravidelne denne od pondelka do piatka v dvoch častiach za sebou o 16:30.

Stanica sa takýmto spôsobom pokúsi zastabilizovať slabý slot okolo 17. hodiny, v ktorom sa aktuálne zväčša nedarí reprízam seriálu Klinika Hope. Zároveň o jedno vysielacie okno vyššie vysúva reprízy súťaže Koleso šťastia, ktorá bude naďalej pokračovať v dvoch vydaniach po sebe, avšak od 14:30.

Doma navyše potvrdzuje, že v budúcnosti odvysiela aj ďalšie seriály z Latinskej Ameriky.

Práve tie tvorili dôležitú časť jej programu v začiatkoch vysielania, kedy do štruktúry zaraďovala mexické a kolumbijské telenovely. Úspech na jej obrazovke dosiahli série ako Skrytá vášeň, Keď budeš moja, Macocha alebo Čaro lásky.

S odstupom času však seriály z tejto produkcie odsúvala do skorších vysielacích hodín a po extrémnom úspechu telenovely Tisíc a jedna noc priamo na hlavnej Markíze sa začala zameriavať na tureckú produkciu.

Do jej vysielania sa ešte v roku 2015 dostali aj nové seriály spoza oceánu Víťazstvo lásky, Sila osudu, More lásky a Nezlomná Valentína, po čase sa však vrátila už len k reprízam.

 

Čítať viac...
Nahor