Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľkonočná nedeľa: Sviatočný večer pomohol stabilným programom, Tvoja tvár aj 1890 rástli!

Markíza prvýkrát v tomto roku zdolala Joj za týždeň v prime-time.

Televízie na Veľkonočnú nedeľu miesto sviatočného programu pokračovali v tradičnej štruktúre. Markíza odvysielala ďalšie kolo šou Tvoja tvár znie povedome, ktorá po minulotýždňovom prepade výrazne ratingovo stúpla, keď ju sledovalo 10 % divákov, podielovo už rástla len mierne, podliezla 26 %. Diváci pribudli aj seriálu 1890, ktorý mal tesne prekročiť rating 8 % a v podieli ísť pod 19 %. Tajné životy zahrali to svoje s piatimi ratingami a podielom 11,5 %, v univerzálnej cieľovke atakovali 17 %. Narozdiel od minulého týždňa už Tvoja tvár v 12+ verejnoprávnemu seriálu výrazne odskočila.

Na menších Cesta do krajiny Oz na Plus šla cez 6 %, Posledná loď v prime-time získala vyše 2 a takmer 4 %. Film Ako pavúk na Doma podliezol 4 %, Wau sa so seriálom Tyran hýbala len okolo percenta.

Horná Dolná podvečer tesne prekročila 18 %, Nové bývanie zas 18 % podliezlo. Zo spravodajstiev vyskočili Noviny s podielom 27,5 %, Televízne noviny prekročili 23 %. Najsledovanejším programom dňa sa stalo Najlepšie počasie za Novinami a Tvojou tvárou.

Uplynulý týždeň sa už Markíze podarilo dosiahnuť večerný obrat. Po dvoch remízach a šnúre víťazstiev Joj prvýkrát zdolala svojho hlavného konkurenta v prime-time, keď jej priemerný výkon za týždeň šiel tesne cez 21 %. Joj mala zaostať s výkonom nad 20 %.

Čítať viac...
Nahor