Tvoja tvár sa nečakane prepadla, priblížila sa 1890! Tajné životy dokázali vyhrať večer, mali najviac divákov
10. apríla 2017  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Šou Markízy túto nedeľu stratila divákov, rovnako ako kriminálka Joj padla pod osem ratingov.

PIATOK: V piatok na čele Joj, uspela s najnovšími Básnikmi! Farma porástla
SOBOTA: Zem spieva vo finále bodovala, porazila aj silné premiéry Markízy a Joj!

Tvoja tvár znie povedome pozornosť divákov už neudržala. So šiestym kolom stratila medzitýždenne vyše rating, keď spadla na hodnotu 7,8 % a podiel 24,8 %. Priblížila sa tak v celkových číslach seriálu 1890, ktorý oproti minulej nedeli mierne klesol a uhral rating 7,4 % a podiel 18,7 %. Tajné životy sledovalo okolo 5 % divákov pri podieli vyše 12 %, v univerzálnej cieľovke share prekročil 18 %. V 12+ bol pritom seriál v celkovom počte divákov víťazom večerného súboja.

V rámci víkendovej sledovanosti sa najvyššie dostala česká komédia Ako básnici čakajú na zázrak, ktorá v piatok na Joj dosiahla rating 8,2 %. Porazila tak aj spravidla sledovanejšiu nedeľnú ponuku všetkých televízií. V 12+ zas bolo najsilnejším programom víkendu mimo spravodajských relácií jednoznačne finále Zem spieva, sledovať ho malo 583-tisíc divákov.

Z ďalších staníc v nedeľu film Zase ona! na Plus tesne prekročil 6 %, Transformers 3 na Dajto uhrali 4,5 %. Výkupné na Doma o málo prekročilo 4 %, CSI New York sa hýbala okolo 3 a až pod 5 %.

Reprízová Horná Dolná podvečer podliezla 22 %, Nové bývanie Dizajn prekročilo 20 %. Televízne noviny oproti predošlým dňom porástli na podiel cez 26 %, Noviny nestačili s výkonom pod 24 %.