Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Pikošky

Veľké zvraty v Nemocnici: Črtá sa odchod ďalšej hlavnej postavy! Čo čaká seriálové tváre?

Do hlavného večerného seriálu Joj nastúpili ďalšie nové postavy, televízia odhalila, čo vo zvyšku jari prinesie.

V jarnom pokračovaní Nemocnice nastane niekoľko dejových zvratov.

Tvorcovia vo veľkom pripravujú nové časti seriálu, ktorý je hlavným pilierom večerného programu Jojky už od augusta 2021, pričom, ako sme exkluzívne informovali, televízia s Nemocnicou počíta aj vo zvyšku roka.

Napriek tomu, že v konkurencii seriálu Dunaj, k vašim službám už nemocničný seriál prišiel o postavenie trhového lídra, Joj je naďalej s jeho sledovanosťou  spokojná a pracovať už má rovno na ďalšej sérii plánovanej pre jeseň 2023.

 


Jojka je aj po nástupe Dunaja spokojná: Nemocnica má na jeseň dostať ďalšiu sériu!Čítajte →

Jarné zvraty

Nemocnica ešte v jarnom vysielaní plánuje priniesť niekoľko veľkých dejových zvratov.

Televízia už teraz avizuje, že do deja ešte túto sezónu vstúpi nový manželský pár doktorov, ktorý by mohol rozšíriť zoznam známych hereckých mien v seriáli.

Zároveň však môže dôjsť aj k ďalšiemu výraznému hereckému odchodu zo seriálu.

Len prednedávnom v seriáli skončil herec Richard Autner, predstaviteľ Romana Vargu, ktorý bol súčasťou Nemocnice od jej samého začiatku ako nosná tvár spoločne s Nelou Pociskovou. Aktuálne je Autner jednou z hviezd markizáckeho Let´s Dance.

Joj po novom naznačuje, že by sa časom zo seriálu mohol vytratiť aj Alexander Bárta s jeho postavou Filipa Baloga.

Bárta časom v seriáli vytvoril nový pár s Pociskovou alias Rebekou Vargovou a nahradil po jej boku Autnera.

„Rebeka sa veľmi rázne a úspešne ujala funkcie primárky a dramatické okolnosti Nemocnici prehodnotili aj vzťah s Balogom. Ak ide veľká láska okolo, treba ju uchmatnúť a dobre držať, lebo je to zázrak,“ naznačuje z budúcich častí Nemocnice jej kreatívna producentka, Danica Hričová.

Bártova postava si to však má čoskoro namieriť preč z nemocnice.

„Rebeka a Filip si konečne užívajú jeden druhého, no Baloga volá projekt Africana. Balog je zodpovedný, on projekt začal, sama Rebeka ho motivuje, aby v ňom pokračoval. Situácia sa však znova, ako to už v nemocnici býva, nečakane zauzlí a Rebeka musí prejsť ďalšou ťažkou skúškou,“ pokračuje Hričová.

Boj o nemocnicu

V nasledujúcich častiach sa budú musieť spojiť aj najväčší rivali.

Mareka Hauptmanna (Marek Majeský) a jeho nástupkyňu v kresle riaditeľky Nemocnice svätého Martina Adrianu Rakovskú (Kristína Turjanová) totiž čaká náročný boj o záchranu nemocnice.

„Kto je v tomto pracovnom vzťahu mačka a kto myš? Hádky, doťahovanie, provokácie, sarkazmus, a aj snaha jeden druhého ponížiť. Akoby to obom dodávalo energiu – čím budú na seba horší, tým viac ich to nabije. Čo sa ale stane, ak sa zjaví tretí nepriateľ? Keďže ide o nemocnicu, títo dvaja úhlavní nepriatelia sa budú musieť konečne spojiť.“

Adriana však bude aj naďalej riešiť vzťah jej dcéry.

Ivana Rakovská (Ivana Kološová) a Dušan Martiniak (Dušan Ambróš) vytvorili šťastný pár, no Adriane sa tento vzťah nepozdáva.

„Títo dvaja sa našli. Veľká šťastná láska krotí výbušného Dušana a dodáva plachej Ivanke pocit istoty. Nie sú však na svete sami. Ivana má mamu Adrianu Rakovskú, ktorá stále pochybuje, či je Dušan pre jej dcéru ten pravý. A Dušan má problémy s vlastnou rodinou. Ivanka je tá, ktorá mu pomáha vysporiadať sa s prostredím, z ktorého pochádza, a možno ho aj napraviť.“

Hauptmann sa súčasne neprestane pokúšať o svoju exmanželku Vilmu Hauptmannovú (Petra Vajdová), ktorá nachádza šťastie po boku Martina Darovca (Milo Kráľ).

„Vilma túži byť matkou a konečne úspešnou. Vdovec a jeho dve krásne deti, ktoré Vilmu zbožňujú – čo viac si môže želať? No z každého rohu na Vilmino šťastie číha pokušiteľ v podobe Mareka Hauptmanna. Je Darovec a jeho rodina to, po čom Vilma skutočne túži? Alebo ju to stále ťahá k Hauptmannovi, jeho sarkazmu a humoru?“

Život jej zmení dievčatko

Veľkou premenou v priebehu jarnej série Nemocnice prejde jedna z najvýraznejších postáv – doktorka Zuzana Maxová (Zuzana Kanócz).

Zuzanu čaká osudové stretnutie s dievčatkom s rovnakou diagnózou, ktoré jej otvorí oči.

„Nemocnicu bez Zuzy si už nikto nedokáže predstaviť. Nikto nedokáže povedať pravdu tak, ako ona. No jedného dňa sa Zuzana ocitne v situácii, že musí povedať pravdu sama sebe a bilancovať svoj život, postoj k ľuďom, mužom i deťom. Nie, nebude to Zuzanine dieťa, ktoré jej otvorí oči. Bude to však dieťa, ktoré bude mať k Zuzane veľmi blízko. Dievčatko s rovnakou diagnózou, geniálne, bystré a veľmi problematické.“

Novým výzvam bude čeliť aj Adam Ondruš (Marián Mitaš).

„Od začiatku netušíme, či sa Adam zamiloval do krehkej a výbušnej Viki (Viktória Petrášová), alebo do možnosti byť užitočný, stáť po jej boku a pomáhať jej. Osud preverí silu ich lásky, ale aj egoizmu a vlastných ambícií. Za akých okolností je dobré vo vzťahu vydržať a kedy si dopriať slobodu? Téma, ktorá sa týka Adama Ondruša úplne od začiatku a kladie pred neho vždy nové a nové výzvy.“

Nová výzva čaká aj na Tomáša Mišiaka (Juraj Hrčka).

V čase, kedy sa rozhodne venovať naplno rodine, dostane v nemocnici úlohu, ktorá ho prinúti vybrať si medzi rodinou a prácou.

„Komik a klaun Mišiak, ktorý vždy v nečakanej chvíli prekvapí silou a odhodlaním. Zodpovedne sa chystá sa na úlohu otca s milovanou Inge (Kristína Madárová). Pokiaľ by to bolo možné, najradšej by bol tehotný sám a dieťa aj porodil. V nemocnici však popri tom získa zodpovednú úlohu a bude sa musieť rozhodnúť. Venovať sa viac práci alebo rodine.“

Osudové rozhodnutie môže nastať aj v živote Braňa Srnčíka (David Uzsák).

„Hľadač Braňo skúša nájsť svoje šťastie a strieda baby. Smutný fakt však je, že s kýmkoľvek si začne, na niečo narazí. Na Grétine ambície, na Agátinu netrpezlivosť, na Dianinu túžbu ovládať ho. Na konci každej Braňovej cesty však stoja pancierové dvere, za ktoré sa nikdy nedostane, lebo je to morálny človek a hlavne dobrý syn. Tie pancierové dvere majú svoje meno – profesor Srnčík, Braňov otec. Ktorá zo žien sa dobrovoľne nasťahuje do srnčíkovského domova dôchodcov a obetuje mladosť aj život tak ako Braňo?“

Zdroj: TV JOJ

Čítať viac...
Nahor