Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Večerné pravidelné programy aj s Oteckami klesajú, Horná Dolná už na čele! Najvyššie z večera premiéra Deň nezávislosti

Klasické hlavné programy predbehla uplynulý týždeň Horná Dolná, zabrali avšak aj filmové premiéry.

Večerné stálice pokračujú v poklese sledovanosti. Najmä počasie už začína ovplyvňovať televízie, ktoré si budú musieť s pribudajúcimi mesiacmi aj blížiacimi sa Majstrovstvami sveta v hokeji zvykať na nižšie ratingy. Tie postihli aj pondelňajších Susedov, ktorí zaznamenali negatívny rekord ratingom 8,1 % a podielom 22,6 %. V prípade ratingu aj podielu ide o ich najslabší výkon. Tomu sa však nevyhli ani pondelňajšie Prázdniny, ktoré mali klesnúť už pod 7 ratingov s podielom cez 20 %, podobne na tom bol aj piatkový Kameňák. Pondelňajšie Inkognito malo uhrať 7 ratingov s podielom necelých 20 %. Informovali Stratégie. V univerzálnej cieľovke malo byť značným lídrom na trhu, dostať sa malo pod polmiliónovú hranicu.

Z tradičných večerných programov sa na čelo uplynulý týždeň dostala štvrtková Horná Dolná, ktorá mala výraznejšie stúpnuť na 8,9 ratingu s podielom 26 %. Celkovo ju videlo 375-tisíc divákov, uviedla Markíza. Joj s Inkognitom mala ísť pod šesť ratingov s podielom 16,1 %, oproti predošlému S pravdou von tak v prvý týždeň podrástla. Sledovanosť udržala Markíza so stredajšou šou Dvaja na jedného, vydanie s hokejistom Jánom Lašákom malo získať rating 8,6 % s podielom 26,4 %, Som mama mala ísť pod ratingovú šestku s podielom cez 16 %.

Joj však v týždni zabrali filmové premiéry. Nedeľná premiéra Deň nezávislosti: Nový útok z večerných programov vyskočila najvyššie, podľa informácií televízie mala uhrať rating 9,1 % s podielom 26,7 %. The Voice Česko Slovensko malo stúpnuť a dostať sa nad osmičku, ktoré posledné týždne podliezalo. O niečo nižšie mala byť sobotná premiéra Deadpool, ktorá túto hranicu podľa všetkého podliezla.

Počasie začalo ovplyvňovať podvečerných Oteckov, ktorí po rekordnom období z predošlých týždňov začali klesať. Podielovo sa mali hýbať okolo 35 – 38 %, ratingovo už klesli aj pod osmičku. S podvečerným časom sa pomaly lúčilo Lucky Room, ktoré dobehne v tomto týždni, výkony šou sa mali pohybovať na jednociferných číslach.

Čítať viac...
Nahor