Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV Markíza

Pikošky

V semifinále Tvojej tváre zavládol chaos: Chybné vyhlásenie finalistov si televízia nevšimla!

Markíza v nedeľu ohlásila iných finalistov 7. série, než ukázala záverečná tabuľka. Chybu korigovala až dodatočne napriek tomu, že celú šou má už vopred nakrútenú.

Na siedmy ročník šou Tvoja tvár znie povedome sa to valí z každej strany.

Už od začiatku vysielania zaznamenáva celebritná šou Markízy rapídny prepad sledovanosti, pričom v ostatných dvoch kolách sa už Tvoja tvár prepadáva do nečakane hlbokých podpriemerov.

Divácka kritika

Súčasne s tým diváci nešetria kritikou na tohtoročnú sériu.

Markíze sa tentokrát vypomstila jej dlhodobá taktika využiť čo najviac aktuálne populárne tváre, keď jej nezafungovalo pretlačenie obľúbeného účastníka Let´s Dance, Attilu Végha, do poroty.

Časť divákov sa už tiež presýtila účasťou Mariána Čekovského či Zuzany Kubovčíkovej Šebovej v rôznych televíznych programoch.

Zároveň veľkú kritiku schytáva zvláštny výber pesničiek alebo Juraj Kemka v úlohe hereckého kouča, ktorý však v tejto sérii nenachádza zmysluplné uplatnenie. V každom kole na to narážajú aj samotní súťažiaci.

Rovnako však televízii nezabralo ani práve zloženie celebritných tvárí, keď osmička súťažiacich nepritiahla divákov k obrazovke už od prvého dielu.

 


Nočná mora Markízy nekončí: Tvoja tvár zažila v semifinále historický prepadák!Čítajte →

Chaos pri vyhlásení finalistov

Tvoja tvár znie povedome sa vo svojej najhoršej siedmej sérii prebojovala do svojho finále.

Ani k nemu však neprišla bez ujmy, keď sa v závere semifinálového kola pri vyhlásení štvorice finalistov postarala o chaos, ktorý si všimli až televízni diváci.

Už tradične Markíza na záver 9. kola šou, ktoré je súčasne semifinálovou časťou, spočítala jednotlivým súťažiacim body za všetkých deväť kôl, z čoho vzišla záverečná tabuľka s poradím.

V televíznom vysielaní z nej vyplynulo, že sa do finále šou prebojovala štvorica po poradí Liv Bielovič (216 bodov), Adam Pavlovčin (205 bodov), Viki Ráková (203 bodov) a Natália Puklušová (185 bodov).

Moderátor šou, Martin Nikodým, však namiesto Puklušovej mena ako štvrtého finalistu ohlásil Karola Tótha.

Už v samotnom vysielaní boli zjavné neisté tváre súťažiacich ale aj porotcov, ktorí mali pred očami tabuľku s iným poradím. Rozpor si všimli aj samotní diváci, ktorí naň začali upozorňovať na sociálnych sieťach.

Martin Nikodým však nezaváhal a na štvrtom mieste ohlásil Karola Tótha, ktorého zavolal aj spoločne s ostatnými finalistami na pódium.

V samotnej šou moderátor ani televízia nijakým spôsobom rozpor nekomentovali.

Opravila sa až o deň neskôr

Markíza sa ohlásila až neskôr po odvysielaní šou.

Dodatočne zverejnila opravenú tabuľku, z ktorej už vyplývalo poradie finalistov oznámené Martinom Nikodýmom. Chybu pripísala technickej chybe a zverejneniu zlej tabuľky ešte pred započítaním bodov z 9. kola.

Televízia opravu zverejnila až deň po odvysielaní semifinálovej časti v pondelok po ôsmej večer.

Šou pritom Markíza nakrúca s predstihom, v čase vysielania semifinále už mala nakrútenú aj pripravenú finálovú časť, ktorú od začiatku týždňa ponúka na Voyo. Diváci tam môžu spoznať aj meno prekvapivého víťaza.

Ako Nikodým ohlásil správne poradie?

Ku chaosu v semifinále Tvojej tváre tak došlo bez povšimnutia tvorcami.

Tí si pri postprodukcii deviateho kola, podľa všetkého, vôbec nevšimli zverejnenie nesprávnej tabuľky v štúdiu. Do vysielania by inak nesprávnu tabuľku nepustili, zároveň by televízii netrvala reakcia celý deň.

Vo výsledku však oficiálne tvorcovia ohlásili prostredníctvom Martina Nikodýma v štúdiu správne poradie aj finalistov.

Okrem toho, že miesto Natálie Puklušovej zo štvrtého miesta oznámil postup Karola Tótha, oproti zverejnenej tabuľke taktiež správne ohlásil na druhom mieste Viki Rákovú a na treťom Adama Pavlovčina.

Martin Nikodým totižto dostal nezávisle od tabuľky k dispozícii korektné poradie, ktoré ohlásil bez čítania výsledkov priamo z obrazovky v štúdiu.

Práve preto Nikodým v štúdiu s istotou ohlasoval inú finálovú štvoricu, než reálne videli diváci na obrazovke v tabuľke.

Po započítaní bodov zo všetkých deviatich kôl nakoniec v tabuľke vytvorili súťažiaci finálové poradie:
1. Liv Bielovič (241 bodov)
2. Viki Ráková (203 bodov)
3. Adam Pavlovčin (232 bodov)
4. Karol Tóth (215 bodov)
5. Natália Puklušová (197 bodov)
6. Ondrej Kandráč (188 bodov)
7. Simona Salátová (181 bodov)
8. Matúš Kolárovský (181 bodov)

 

Čítať viac...
Nahor