Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

V nedeľu prituhne: Joj vracia Siedme nebo, Jednotka vytiahne hlavný seriálový highlight aj s top filmami!

Uprostred novembra sa z programu hlavné jesenné programy nielen vytrácajú, niektoré sa na rad ešte len dostanú.

Jesenná sezóna je vo svojej druhej polovici, pričom kým najmä na Markíze to na jej podobe začína byť poznať, Jednotka s Joj nateraz pokračujú v rozbehnutom tempe.

RTVS si na polovicu novembra ponechala svoj vôbec najväčší seriálový highlight sezóny, keď veľmi intenzívne promuje odvysielanie krátkej trojdielnej minisérie Herec, ktorá sa na obrazovky dostane od 15. novembra o 20:30.

Mimoriadne vysoko hodnotená miniséria nakrútená v koprodukcii Českej televízie a RTVS prináša príbeh mladého herca, ktorý si za totality musel vybrať – buď systému slúžiť alebo sa mu postaviť. Hlavnú postavu stvárňuje vyzdvihovaný český herec Jan Cina, v seriáli si zahrali aj slovenské mená Emília Vášaryová, Alexander Bárta či Judit Bárdos. Režisérom minisérie Herec je mimoriadne oceňovaný Peter Bebjak.

O minisérii Herec
Miniséria Herec nás zavedie do začiatku 50. rokov, kedy mladý sľubný herec Stanislav Lánik stojí na hranici voľby postoja k totalitnému režimu. Jeho hendikepom je navyše homosexuálna orientácia, v tej dobe absolútne netolerovateľná, ktorá sa môže stať handicapom v jeho túžbe po hereckej kariére. Môže sa ale stať aj prekvapujúcou cestou k nej. Trojdielny seriál je štúdiou ľudského charakteru a konania vo vyhrotených situáciách, kedy otázka morálky a správania sa hlavného hrdinu nie je vôbec jednoduchá.

Jednotka zároveň bude spoločne s očakávanou minisériou Herec pokračovať vo vysielaní zvučných slovenských filmov. Okolo 22. hodiny bude na minisériu nadväzovať postupne filmami ako Červený kapitán, Čiara či Učiteľka.

Uprostred novembra sa pritom pozornosť v rámci televízneho súboja presunie na nedeľu, kde budú o diváka bojovať všetky tri hlavné stanice. 

Joj v rovnakom čase totiž vráti na obrazovky svoju tradičnú rodinnú šou V siedmom nebi, ktorou vystrieda nedeľné filmové premiéry od 15. novembra.

Televízia bude aj naďalej pokračovať v dvoch filmových oknách do týždňa, okrem piatka ich od tohto týždňa vysiela aj v stredy, keď jej do finále došli Prázdniny. V rámci pôvodnej tvorby ich vystriedalo práve premiérové nedeľné Siedme nebo.

Joj štandardne V siedmom nebi vracia na obraz s príchodom adventu, druhý rok po sebe tak robí o niečo skôr a stihne tak odvysielať viac epizód relácie. So Siedmym nebom má zároveň vo zvyku pokračovať po krátkej zimnej pauze v prvých mesiacoch jarnej sezóny.

Aj Markíza si bude chcieť udržať svoj podiel nedeľného koláča sledovanosti, keď od novembra síce vystriedala premiéry Dvaja na jedného reprízovými časťami, na prvý raz však napriek tomu dosiahla výkon na úrovni niektorých premiérových častí.

Čítať viac...
Nahor