Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Monika Horváthová v seriáli Klamstvo (zdroj: Markíza)

Pikošky

V Klamstve nastane zásadný zvrat: Tajomstvá týchto postáv konečne vyjdú najavo!

Najnovšie epizódy Klamstva poriadne zamiešajú kartami, seriál sa blíži k vyvrcholeniu prvej polovice. Článok obsahuje spoiler.

Pondelňajší seriálový nástupca Druhej šance sa na Markíze rozbieha naplno.

Prvý mesiac vysielania má za sebou nový dramatický seriál Klamstvo, ktorý je slovenskou adaptáciou úspešného britského seriálového námetu Liar.

Nový seriál v hlavnej úlohe s Tomášom Maštalírom a Monikou Horváthovou obsadil pondelky po vlaňajšom seriálovom hite Druhá šanca, vďaka ktorej boli pondelňajšie večery dokonca väčšinu minulého roka najsledovanejšími z celého týždňa.

Novinka Klamstvo sledovanosťou na Druhú šancu nedosahuje, od štartu sa však drží nad priemerom Markízy.

Zároveň však pravidelne od prvej časti postupne stráca divákov.

Z pôvodného ratingu 8,2 % pri štarte v obchodnej cieľovej skupine kleslo Klamstvo uplynulý týždeň vo štvrtej časti na rating 7,1 %. Kým v prvých dvoch týždňoch bolo dokonca najsilnejším večerným programom Markízy, uplynulý týždeň už Klamstvo predbehol Dunaj, k vašim službám, Let´s Dance aj Na nože.

12-dielny dramatický seriál sa dejovo aktuálne posúva do svojej druhej tretiny, zároveň však k finále originálnej prvej série. Pôvodný britský námet Liar, z ktorého Klamstvo vychádza, bol totiž rozdelený do dvoch šesťdielnych sezón, ktoré Markíza verne v slovenskej adaptácii kopíruje.

Práve preto sa seriálový dej Klamstva v najbližších dvoch častiach rozbehne naplno.

V piatej časti na divákov čakajú kľúčové zvraty, ktoré zásadne posunú dianie v seriáli smerom k vyvrcholeniu jeho prvej polovice.

Upozorňujeme, že článok obsahuje spoiler.

Najavo totižto vyjdú viaceré skrývané tajomstvá.

Malá nepozornosť dobehne Katarínu (Ivana Kuxová) a Tomáša (Ján Dobrík), ktorí pred Laurou roky skrývajú ich bývalý románik. Došlo k nemu ešte počas vzťahu Tomáša s Laurou.

Práve tento románik je skutočným dôvodom ich rozchodu. Aj keď ho Tomáš Laure nikdy otvorene nepovedal, verí, že sa Katarína po čase rozíde so svojím manželom Richardom (Martin Mňahončák) a spoločne s deťmi vytvoria novú rodinu.

Katarína a Tomáš svoj bývalý vzťah dlho utajujú. Najmä po tom, čo sa prihodilo Laure s Andrejom Rosickým (Tomáš Maštalír), sú obaja jej najbližšími oporami a vedia, že by takáto zrada mohla mať ničivé následky.

Katarína a Tomáš však urobili viacero chýb.

Ešte v čase, keď Tomáš podvádzal Lauru, sa s Katarínou stretával priamo pred nemocnicou, kde dvojicu viackrát videl Rosický. Ten zakrátko odhalil pozadie ich schádzania sa a Tomášovi už dal otvorene najavo, že o ich romániku vie.

Nebude trvať dlho a neutaja ho ani pred svojimi najbližšími.

Laura sa chystá na Rosického nastražiť pascu. Potrebuje na to Tomášovu pomoc, ktorý sa dokáže dostať k rovnakej látke, vďaka ktorej Rosický dokázal bez zanechania dôkazov znásilniť už niekoľko žien.

S Tomášom sa stretáva v jeho aute, kde si všimne pohodený dáždnik patriaci Kataríne. Skôr, ako svoju bývalú milenku stihne Tomáš varovať, sa Laura vydáva za sestrou, ktorá jej ponúkne úplne inú verziu udalostí, ako sa jej dáždnik ocitol v Tomášovom aute.

Veľké tajomstvo Kataríny a Tomáša nakoniec praskne. A to nielen pred Laurou, ale aj Richardom, ktorý sa rozhodne pre radikálny krok.

Laure sa zrúti svet. Poháňaná hnevom s horúcou hlavou prichystá ešte zradnejší plán, ako z Rosického vymámiť priznanie.

V rovnakom čase sa policajná vyšetrovateľka Erika Wolfová (Sarah Arató) dozvedá, že bola znásilnená. Zakrátko pochopí, že sa stala ďalšou Rosického obeťou bez toho, aby o tom čo i len tušila.

Nepotrvá dlho a spoločne s Laurou budú stáť zoči-voči násilníkovi, ktorý dôkazy o svojej pravej tvári skrýva pred svetom v záhradnom domčeku jeho starej mamy.

 

Čítať viac...
Nahor