Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

OTO 2013: V prvom kole padol rekord v počte hlasov! Užšie nominácie sú známe

14. ročník televíznej ankety OTO 2013 prechádza do druhej fázy. V každej z kategórií ostalo sedem nominovaných, pričom definitívne výsledky budú ohlásené 8. marca na Jednotke.

V prvom kole podľa oficiálnych informácií organizátorov prišlo spolu 3 211 220 hlasov, ktoré odovzdali hlasujúci či už prostredníctvom printu alebo internetu. Toto číslo je tak absolútnym rekordom v počte odovzdaných hlasov v prvom kole.

Tento ročník bude po dvoch rokoch za účasti všetkých televízií. Po bojkotoch ankety v predchádzajúcich rokoch sa do nej tento raz zapojí aj Markíza. Je otázne, či za zmenou názoru o objektívnosti ankety stojí zmena na poste generálneho riaditeľa Markízy alebo fakt, že sa televízii za posledný rok výrazne v sledovanosti polepšilo. Na rekordnom počte hlasov v prvom kole tak má určite zásluhu aj Markíza, ktorá sa do ankety zapojí a svoje tváre v nej otvorene podporuje.

Horúcimi kandidátmi Markízy na víťazstvo v kategórii Seriál sú rovno hneď dva jej úspešné tituly Búrlivé víno a Chlapi neplačú. V kategórii Objav roka má rovnako hneď dvoch favoritov na výhru Juraja Loja či Marcela Chlpíka. V tejto kategórii je zároveň najväčší nepomer nominácií v rámci televízií, Markíza má v hre stále až 6 hereckých objavov, posledné miesto v sedmičke ostalo Sabrínke Grlákovej z jojkárskeho Paneláku.

Joj má šancu zabodovať opäť s Luciou Barmošovou ako moderátorkou hlavných správ či s talentovou šou Česko Slovensko má talent. RTVS má najväčšie šance v kategóriách Komentátor, ale aj so šou Milujem Slovensko. Posledný úspech s Modrým z neba môže tento rok zažiť Vilo Rozboril. Jeho reč v prípade účasti na prenose a výhry je očakávaným momentom už teraz.

Hlasovať môžete na tomto linku.

Čítať viac...
Nahor