Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Viete prví

Túžba tela vrcholí, prichádza Vôňa vášne: Poznáme dátum štartu najväčšej letnej novinky Markízy!

Túžba tela sa blíži do svojho finále, vystrieda ju novinka z Latinskej Ameriky.

Ženská stanica Markízy už čoskoro zopakuje úspešnú stratégiu z vlaňajška.

Na deň presne takto pred rokom štartovala na obrazovke Doma premiérová druhá séria populárnej kolumbijskej telenovely Skrytá vášeň, ktorej pokračovanie vzniklo po takmer dvadsiatich rokoch od uvedenia pôvodného seriálu.

Doma pritom prekvapila, že tak očakávanú premiéru nenasadila do hlavného vysielacieho času a v letnom programe ňou vyplnila počas pracovných dní popoludňajšie vysielacie sloty. Predtým v identických časoch zreprízovala celú prvú sériu.

Tento ťah však stanici vyšiel.

Skrytá vášeň 2 pri svojom štarte dokonca prekonala na diaľku aj večerný program na hlavnej Markíze vysielaný v rovnaký deň. Na pomery Doma sa telenovele darilo nadpriemerne počas celej druhej série s podielmi na trhu 8 – 10 % v pôvodnej obchodnej cieľovke, najúspešnejšie časti sa pohybovali na úrovni 10 – 13 %. Telenovela bola neraz dvojkou na trhu.

Nová verzia slávneho príbehu

Úspech Skrytej vášne 2 na slovenskej obrazovke Markízu inšpiroval natoľko, že sa ho tento rok pokúsi zopakovať s novým seriálom.

Ako už portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval, pre tohtoročné letné prázdniny si televízia pripravila ďalšiu latinskoamerickú premiéru Café con aroma de mujer z roku 2021, ktorá na Doma dostane názov Vôňa vášne.

Jej príbeh nebude divákom neznámy, nakoľko je telenovela novou verziou pôvodného rovnomenného seriálu z roku 1994, na ktorého námete vznikla v roku 2001 slávna séria Keď budeš moja.

Veľký úspech zaznamenala aj na Slovensku, kde sa objavila už necelý rok po uvedení v Mexiku. So slovenským dabingom ju po prvýkrát odvysielala Markíza vo februári 2002. Odvtedy sa vo vysielaní jej staníc objavila niekoľkokrát.

Seriálový príbeh je mimoriadne populárny – stojí za ním Fernando Gaitán, autor viacerých telenoviel, mimo iného aj príbehu Škaredá Betty (Yo soy Betty, la fea), adaptovaného do rôznych verzií po celom svete. Podobne úspešný je aj námet k seriálu Café con aroma de mujer – dve adaptácie vznikli v Mexiku, na jeho motívy popri Keď budeš moja vznikol v roku 2007 aj seriál Čistá láska (Destilando Amor).

Túžba tela ide do finále

Vôňa vášne obsadí rovnaký vysielací čas ako minulý rok Skrytá vášeň 2.

Doma tak pokračuje v dlhodobom budovaní slotu s latinskoamerickými telenovelami, ktorý pôvodne pred dvomi rokmi v lete rozbiehal Divoký anjel. Nasledovala Skrytá vášeň, Rosalinda či Rany z lásky.

Aktuálne v ňom stanica ponúka retro sériu Túžba tela, ktorú čakajú záverečné týždne vo vysielaní.

Mexicko-kolumbijskému seriálu, v ktorom je hlavnou hviezdou Mario Cimarro, sa na Doma darí priemerne, najčastejšie sa pohybuje v okolí 2,5 – 3,5 % vo vynovenej obchodnej cieľovke.

Túžba tela skončí na obrazovkách ešte začiatkom leta, pričom Doma jej finále naplánovala netradične na stred týždňa. Posledné dve časti chce ponúknuť v utorok 9. júla od 16. do 18. hodiny.

Po Túžbe tela už priestor dostane latino novinka.

Dátum štartu Vôňa vášne

Doma uvedenie Vône vášne naplánovala tak, aby jej vyšla na väčšinu letných týždňov.

Remake seriálového námetu ku Keď budeš moja sa dočkal celkovo 94 častí, ktoré by Doma mali vydržať presne do konca prázdnin. Vyplniť by ňou tak mala veľkú časť júlového programu a celý august.

Očakávaná premiéra Vôňa vášne odštartuje na Doma hneď po skončení Túžby tela, prvými dvomi časťami sa tak uvedie v stredu 10. júla.

Ako sme uviedli, ani tejto latinskoamerickej novinky sa diváci nedočkajú v hlavnom vysielacom čase, vysielaná bude v pondelky až piatky v dvoch častiach za sebou vždy o 16:00 a 17:00.

Vo večernom programe bude aj cez leto pokračovať turecká premiérová telenovela Keď kvitne láska.

Hviezdy telenoviel s novými menami

Fanúšikovia Keď budeš moja si v prípade kolumbijskej verzie seriálu budú musieť zvykať na nové mená hlavných hrdinov.

Mexickí tvorcovia seriálu Cuando seas mía totižto pri vlastnej adaptácii upravili oproti originálnemu námetu Café con aroma de mujer pôvodné mená oboch ústredných postáv. Paloma sa v skutočnosti volala Gaviota a Diego mal originálne meno Sebastián.

V novom spracovaní sa divákom v úlohe Gavioty predstaví 36-ročná kolumbijská herečka a modelka Laura Londoño. Slovenskému publiku nie je veľmi známa, z titulov, ktoré sa objavili na slovenskej obrazovke, si zahrala postavu Katie v seriálovom hite Narcos.

Postavy Sebastiána sa, naopak, zhostila mimoriadne známa telenovelová tvár William Levy.

Diváci si ho môžu pamätať z telenoviel Nespútaný anjel, Víťazstvo lásky, Čaro lásky, ale taktiež zo seriálu Búrka: Dobrodružstvo lásky, ktorý bol jednou z mála telenoviel vysielaných na obrazovke Joj. Tá sa v roku 2014 pokúsila napodobniť absolútny markizácky fenomén Tisíc a jedna noc, pokus však skončil fiaskom.

Hlavnej zápornej úlohy k tomu zhostila herečka Carmen Villalobos, ktorú slovenskí diváci poznajú z telenoviel La Tormenta: Pokušenie lásky alebo Mladí, krásni, skazení.

Dej seriálu Vôňa vášne
Gaviota (Laura Londoňo) a jej matka každý rok navštevujú usadlosť Casablanca, aby počas zberu pracovali pre bohatého majiteľa a pestovateľa kávy Octavia Valleja (Luis Eduardo Motoa). Ocitnú sa tam práve vo chvíli, keď sa neznáma skupina pripravuje na únos majiteľa pozemku, čo sa napokon nepodarí vďaka rýchlemu zásahu dievčaťa. Octavio na znak svojej vďačnosti daruje časť pozemku Gaviote a jej matke, no skôr, ako to stihne oficiálne zapísať, muž nečakane zomrie. Zatiaľ čo sa Gaviota snaží prinútiť rodinu, aby súhlasila s rešpektovaním poslednej vôle pána Octavia, jeho syn Sebastián Vallejo (William Levy) prichádza domov z New Yorku. Títo dvaja mladí ľudia sa do seba zamilujú na prvý pohľad…

Zdroj: Markíza

Čítať viac...
Nahor