Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tuli Vojtek si posťažoval na mladú generáciu hercov: Sú nepripravení a chýba im pokora!

Ostrieľaný herec sa rozrozprával o mladších hercoch.

Rada starších hercov kritizuje súčasný systém seriálovej výroby, pri ktorom sa kladie viac dôraz na jej rýchlosť než kvalitu. Kým starší herci sa mu len veľmi ťažko prispôsobujú, mladší na tomto systéme vyrastajú a podľa Ivana Vojteka to je poznať.

Je to pásová výroba. Ale stále treba mať oči, uši, ústa otvorené. Učiť sa, učiť sa, učiť sa,“ povedal pre Topky.sk po prepremiére prvej časti druhej série Divokých koní Vojtek. Posťažoval si tiež na prístup súčasnej mladej generácie k herectvu. „Prídu nepripravení, či nevedia texty, už aspoň to, tento element, naučiť sa to. Nás by zabili, zjedli, zožrali, oškvarky by zo mňa urobili, keby som sa nenaučil texty,“ spomína.

Vojtek si myslí, že za celým týmto prístupom mladších kolegov je nedostatok pokory. „Nemám právo súdiť ani hodnotiť kolegov, to mi Boh neprináležal. Jediné, čo mi bohyňa umenia dala do vienka, je možno trošičku viac pokory ako u tých mladších. Ale ja stále hovorím, že je to naša chyba. Nás starší bili a fackovali, my sme to už nedokázali. To je asi tým, že to tá mlaď už nechce. Ešte stále verím v to, že sa to obráti, že budú chcieť sa aj od nás trošičku čomusi priučiť. Že ešte stále existuje ľ, dĺžeň, či ä. Je to o pokore,“ myslí sí.

O situácii najmä medzi seriálovými hercami sa začínajú viesť debaty už dlhšie. Kým jedna časť hercov má dávať dôraz na kvalitu scenárov, charakter postavy a samotný projekt, do ktorého sa púšťajú, iní sa podľa slov niektorých hercov zameriavajú skôr na peniaze a tak sa pustia do čohokoľvek. Takýto prístup v minulosti otvorene skritizovala Hana Gregorová.

Čítať viac...
Nahor