Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Toto si k hospodárovi ešte nikto nedovolil! Na Farme budú padať tvrdé tresty

Reality šou aj tento rok posúva hranice, porušovanie pravidiel a neplnenie trestov bude mať následky.

Reality šou Farma vo svojej 14. sérii prináša niekoľko situácií, na aké si diváci z predošlých sérií nepamätajú.

Súťažiaci sa opäť nevyhýbajú porušovaniu pravidiel, pričom sa roztvárajú nožnice medzi pracovitou časťou farmárov a tými, ktorí sa prioritne prišli ukázať pred televíznymi kamerami.

Nerešpektuje ani hospodára

Dosiaľ asi najväčšmi časť divákov aj farmárov irituje správanie iba 18-ročnej Giuliany Santi, ktorú vystihuje úprimnosť spojená s nedostatkom zodpovednosti, úcty a rešpektu.

Tento víkend sa dokonca postarala o najväčší výpad voči hospodárovi Martinovi.

Pri plnení jednej z úloh sa mali farmári inšpirovať ľudovými motívmi z knihy, ktorá patrí do osobnej zbierky Martina Bagára. Súťažiaci sa rozhodli jej splnenie urýchliť a tak si „podeliť“ strany z knihy, z ktorej povytrhávali stránky, ktoré slúžili ako predloha na nástenné maľby.

Rozčúlený hospodár konfrontoval vinníkov – Giulianu a Michala Mošpana. Kým Michal sa okamžite ospravedlnil, Giuliana na hospodára vybehla, či mu „šiši“ s tým, že rovnakých kníh sú po celom Slovensku tisíce. Svoj nesúhlas s kauzou doprevádzala príznačnými grimasami.

Prísnejšie tresty

Tvorcovia v tejto sérii začali častejšie prísnejšie postihovať nebezpečné excesy aj nerešpektovanie trestov.

V priebehu prvého mesiaca aktuálneho ročníka došlo k predčasnému odchodu až trojice farmárov, pričom dvakrát sa tak stalo po emočnom výbuchu hráčov.

Oproti roku 2019, kedy dlhodobo tolerované agresívne správanie viedlo až k fyzickému napadnutiu, tvorcovia v podobnej situácii tentokrát zasiahli už po dvoch dňoch, keď po viacnásobnom porušení pravidiel a agresívnom správaní vylúčili z Farmy Imricha Štefánika. Zo statku musel odísť na minútu v sprievode štábu.

Už mimo pozornosti televíznych kamier došlo k odchodu zo súťaže Evy Schwardy, známej aj z kvízu Duel. Tá nezvládla dianie na statku psychicky a po nebezpečnom ohrození spoluhráčov sa už viac vo vysielaní neobjavila.

Automatická slúžka

Prísnejšie tvorcovia trestajú aj opakované porušenia pravidiel a nesplnené tresty.

Tento týždeň na Farme opakovane porušovali pravidlá viacerí farmári.

Nerešpektovali pravidlo, na základe ktorého sa nemôžu do jedla pustiť skôr ako farmár týždňa, za čo im práve farmárka týždňa Dagmar Kubinová mala udeliť trest. Farmárka týždňa však sama stratila prehľad, komu mala tresty udeliť a kto si ich naozaj aj odpykal.

Tvorcovia takto už po druhýkrát pristúpia k tvrdšiemu trestu.

Za to, že Dagmar nedohliadala na dodržiavanie pravidiel, a to aj po upozorneniach na ich porušovanie, sa končiaca farmárka týždňa stane automaticky slúžkou.

Štáb podobným spôsobom trestal už pred pár týždňami, keď si svoj trest neodpykala Alex Mináriková. Aj vtedy ešte pred voľbou sluhov bola automaticky označená za prvú slúžku.

Časť farmárov dostane imunitu

Tresty však čakajú aj na ďalších.

Tvorcovia okrem postihovania začínajú vyzdvihovať hráčov, ktorí dbajú na dodržiavanie pravidiel. Tentokrát to bude mať za následok ich zvýhodnenie pred ďalším vyraďovaním.

Kým Dagmar sa môže stať po automatickom sluhovstve prvou duelantkou, zmenší sa okruh hráčov, ktorí budú ohrození duelom.

Tvorcovia sa pre najbližší týždeň rozhodli udeliť imunitu štyrom farmárom, ktorí sa riadia pravidlami. Sú nimi Michal, Saša, Šimon a Martina.

Zároveň bude chránený aj farmár týždňa Min.

Naopak, pre duel ostane voľná už len sedmička súťažiacich, spomedzi ktorých sa bude voliť aj posledný sluha.

Patria medzi nich Tamáš, Natália, Filip, Viktória, Adrián, Alex za ľahostajnosť k porušovaniu pravidiel.

Ohrozená duelom bude aj Giuliana, ktorá po zničení knihy hospodára začne opravovať zväzok 500-stranového almanachu.

Avšak osobitý trest za správanie voči hospodárovi jej tvorcovia neudelia.

Po udelení imunít sa sluhom zároveň bude môcť stať jeden z už iba trojice farmárov – Tamáš, Filip a Adrián.

 

Čítať viac...
Nahor