Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Všetko o novom seriáli Markízy Svätý Max: Prehľad postáv, počet častí, kedy bude finále?

Markíza potvrdzuje exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk, od marca nasadzuje ďalší nový televízny seriál Svätý Max. Známe sú všetky detaily, púšťa sa pritom do risku, ktorým bude chcieť osloviť rovno dve publiká.

Začiatkom mesiaca portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval o pripravovanom uvedení v poradí už tretieho nového seriálu Markízy v tomto roku, ktorý by mal vo vysielaní od marca nahradiť aktuálne vysielanú komediálnu novinku Šťastní vs. Šťastní.

Malo ísť o nový seriál Svätý Max, vyrábaný na základe nemeckej licencie seriálu Sankt Maik, ktorý sa mal do vysielania dostať začiatkom marca.

Napriek tomu Markíza o seriáli prakticky nehovorila.

Zmienila ho len krátko pri predstavovaní plánov pre tento rok, v ktorých však bol skôr prioritou na Voyo ako prvý slovenských seriál na jej online platforme. Nakoniec s ním vyrukuje súčasne aj na obrazovku.

Počet častí a kedy bude finále

Markíza tri týždne pred plánovaným štartom potvrdila všetky informácie a predstavila svoju seriálovú novinku.

Novinku Svätý Max predstavuje ako rodinný seriál s komediálnymi prvkami, ktorý na obrazovky prinesie netradičnú zápletku.

Novinka sa dočká celkovo 10 častí a vysielať sa bude v stredajšie večery so štartom 9. marca o 20:30.

Markíze tento seriál vo vysielaní vydrží do prvej polovice mája, finále by tak mohol ponúknuť dva dni pred štartom Majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré každoročne presmerujú divácku pozornosť od komerčných staníc smerom k hokeju.

O seriáli a dej

„Ústrednou postavou 10-dielneho seriálu je drobný kriminálnik Max, ktorý sa zhodou náhod ocitne v kňazskej sutane a stáva sa falošným farárom v malom mestečku Kralovany. Až nečakane rýchlo zapadne do miestnej komunity, ovplyvňuje osudy členov farnosti a pomáha im riešiť ich problémy svojským a veľmi nekonvenčným spôsobom. Popritom sa však ponorí ešte hlbšie do svojich vlastných problémov. Všetko navyše skomplikuje jeho rodiaci sa vzťah so šéfkou amatérskeho zboru farníkov Evou, ktorá je zároveň miestnou policajtkou,“ predstavuje novinku Markíza.

Ako sme už skôr informovali, opäť pred vlastným námetom uprednostnila zahraničnú adaptáciu, pričom rovnako, ako v prípade Pána profesora, siahla po úspešnom originálnom námete. Ide o slovenskú adaptáciu nemeckého seriálu s pôvodným názvom Sankt Maik, ktorý ako formát medzinárodne distribuuje spoločnosť Fremantle.

Väčšina lokácii seriálového mestečka Kralovany sa nakrúca v prostredí mesta Skalica a tamojšom nevysvätenom kostole.

Nová generácia seriálov Markízy

Markíza sa do novinky Svätý Max opäť pokúsila obsadiť nové mladé tváre, ktorými bude chcieť ťahať k obrazovke mladšiu generáciu divákov.

Vyplatilo sa jej to najmä v prípade Pána profesora, kde jej vyrástla jedna generácia nových tvárí, s ktorými vie efektívne pracovať aj na sociálnych sieťach.

V ústrednej dvojici hlavných postáv – bratov zlodejov, pritom siahla priamo po známych a populárnych českých tvárach, čo neurobila náhodou.

Hlavnú úlohu falošného farára Maxa v seriáli stvárňuje mladý 24-ročný český herec, režisér a producent Vincent Navrátil, ktorý je synom herečky Veroniky Žilkovej. Má za sebou už mnoho seriálových, filmových aj divadelných rolí, slovenskí diváci ho poznajú skôr z ľahších filmov ako Román pro pokročilé alebo z novších Kameňákov.

Hrať na Slovensku je pre mňa veľmi osviežujúce, pretože české a slovenské herectvo je trošku iné. Slováci to oveľa viac prežívajú, povedal by som, že až balkánsky. Na to som sa veľmi tešil, lebo často mi už prekážalo šedivé české herectvo a tešil som sa na tú slovenskú farebnosť,“ uviedol pre Markízu.

Svoju premiéru v slovenskom seriáli bude mať vďaka Svätému Maxovi tiež ďalší mladý český herec Adam Mišík, ktorý si zahral Maxovho brata Adama.

Markíza takto napriek avizovaniu prvého slovenského seriálu pre Voyo zakomponovala do novinky aj dostatočne atraktívne české tváre, ktorými bude chcieť osloviť i predplatiteľov Voya na susednom trhu.

Televízia takto naznačila, akou cestou sa môže v budúcnosti vydávať v realizácii svojich seriálov.

Markíza a Nova čoraz menej vstupujú do federálnych projektov, nakoľko odlišné špecifická slovenského a českého publika im priniesli už viacero neúspechov. Zároveň však ale stále viac tlačia na svoju internetovú platformu Voyo, určenú pre oba trhy.

Svätý Max je príkladom, ako do slovenského projektu zakomponovala Markíza české mladé herecké tváre, ktoré by mali na internete pritiahnuť aj českú mladú cieľovku.

Markíza si takto vyskúša, nakoľko prítomnosť českých hercov obstojí u slovenského televízneho diváka, a či ich zakomponovanie do slovenského projektu dokáže pritiahnuť aj české publikum. Výsostné slovenské programy v Česku štandardne nezaberajú.

Ďalšie hlavné tváre

Mladá neopozeraná tvár sa predstaví aj v roli policajtky Evy, ktorú stvárňuje herečka Martina Zábranská. Pôjde o jej prvú veľkú seriálovú postavu, diváci ju môžu pod prezývkou Maca poznať ako rozhlasovú moderátorku.

V ďalších hlavných úlohách sa predstavia Jana Kovalčíková, Anna Šišková, Matúš Kvietik, Lukáš Latinák, či Marek Fašiang. V každej epizóde sa objavia atraktívne vedľajšie postavy, diváci v nich uvidia napríklad Nelu Pociskovú, Petra Brajerčíka, Zuzanu Kocúrikovú, Mila Kráľa, alebo Helenu Krajčiovú.

Režisérom Svätého Maxa je Matúš Libovič, ktorý v minulosti pracoval aj na seriáloch ako Búrlivé víno, Oteckovia, Pán profesor i Druhá šanca.

Čítať viac...
Nahor