Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Nové projekty

Televízna novinka roka nastúpi v septembri: Vieme, kde chce Joj vyrukovať so Zlatou maskou!

Televízia oficiálne potvrdila opätovný nástup novej svetovej šou v našich krajinách, ukázala aj ďalšie zábery.

Nový hit medzi hlavnými večernými šou sa na Slovensku a Česku uvedie v septembri. Formát Masked Singer sa mal pôvodne v našich krajinách uviesť podobne, ako v susednom Maďarsku či Rakúsku túto jar, no pre pandémiu koronavírusu stihli Joj s Primou pozastaviť nástup programu ešte pred jeho začiatkom.

Televízie sa tak vyhli napríklad scenáru, ku ktorému došlo u našich rakúskych susedov. Tam šou stihli odštartovať v sobotu 14. marca, no po úvodnom dieli rakúska televízia Plus 4 formát stopla. Šou sa tam vysielala naživo a napriek plánom vysielať bez divákov rozsah pandémie zmaril aj alternatívne plány.

Tento scenár pripomenul na sociálnej sieti aj generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, ktorý potvrdil, že Joj s Primou aktuálne finalizujú prípravy česko-slovenskej verzie šou. Uvedú ju pod názvom Zlatá maska.

Pôvodne šou mala odštartovať o týždeň neskôr, ako v Rakúsku, v piatok 20. marca. „V čase plánovaného štartu na nás od marca čakala druhá fáza prípravy šou v podobe náročnej postprodukčnej práce, na ktorej sa, zvlášť pri takomto projekte, podieľa mnoho ľudí. Miesto toho, aby sme riskovali ohrozenie zdravia kolegov alebo prerušenie šou, ako sa to stalo v Rakúsku, sme jej postprodukciu presunuli a práve v týchto týždňoch na nej intenzívne pracujeme,“ uviedol na Facebooku. Joj s Primou stihli Zlatú masku nakrútiť ešte pred vypuknutím pandémie.

Grega potvrdil, že Zlatá maska bude hlavnou šou jesene, pričom odštartuje po prázdninách. Podľa našich informácií televízia plánuje štart novej šou začiatkom mesiaca, pričom by sa mohla potvrdiť zmena vysielacieho dňa.

Kým na jar plánovali Joj s Primou šou vysielať v piatky, v jesennej sezóne by Zlatá maska mohla pravidelne chodiť v soboty. Práve v prvý víkendový večer Joj pravidelne nasadzuje svoje hlavné šou na čele s Česko Slovensko má talent, naopak, Prima podobné programy aj s Talentom umiestňovala skôr na piatky.

Formát Zlatá maska je pre tento rok hlavnou televíznou novinkou na Slovensku aj v Česku. Šou pôvodom z Južnej Kórei sa po roku 2015 najprv rozšírila v Ázii a od minulého roka vo veľkom expandovala aj na ďalšie kontinenty, pričom žne úspechy.

V našom regióne sa formát začal rozširovať od tejto jari. Ako sme už informovali, v Maďarsku šou na stanici RTL Klub štartovala začiatkom februára ako najsledovanejší program na celom trhu, keď prekročila miliónové publikum. Televízia šou dovysielala napriek pandémii s finále uprostred apríla, priemerne dosiahla vyše 1,2 milióna divákov. V Rakúsku sa uviedla šou o mesiac neskôr, miestna televízia Plus 4 s ňou prepisovala rekordy, keď tam Zlatá maska odštartovala ako najúspešnejšia šou v celej histórii stanice. Po úvodnom prenose však šou televízia pre koronavírus zastavila, vrátiť by sa s ňou mala na jeseň. Na šou sa už pripravujú aj na Ukrajine.

V Amerike šou štartovala vlani na jar, pričom zaznamenala taký úspech, že tamojšia stanica Fox ju okamžite naplánovala aj na jeseň. K podobnej situácii došlo u nás v roku 2016, kedy sa na Slovensko dostala prechádzajúca veľká novinka medzi hlavnými televíznymi formátmi Tvoja tvár znie povedome. Markíze priniesla tak veľký úspech, že šou netradične nakrútila hneď pre jeseň aj nasledujúcu jar. V Amerike je takto šou naplánovaná pre túto jeseň už štvrtú sezónu po sebe.

V Ázii, kde sa tento formát vysiela dlhšie než na európskom či americkom kontinente, je novodobým hitom. V domácej Kórei sa doslova bez prerušenia vysiela od apríla 2015 dodnes, keď tam beží celý rok, dvanásť mesiacov v roku, každý týždeň v mesiaci. Beží tam tak ako kontinuálny televízny program ako napríklad Dobre vedieť či Inkognito. Najviac sérií vo formáte ťažiskovej šou, v akom sa uvedie aj na Slovensku, odvysielali dosiaľ v Thajsku, kde od roku 2016 beží už 10. séria.

Nové zábery zo šou Zlatá maska spolu s ďalšími fotografiami

Čítať viac...
Nahor