Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Piatkové seriály zvrátili pád, Prázdniny aj Milenky poskočili! Horná Dolná klesá

Markíze sa podarilo vo štvrtok pristrihnúť Inkognitu krídla, Horná Dolná jej však od nástupu klesá. Piatkové seriály oproti predošlému týždňu nemálo porástli.

ŠTVRTOK: Horná Dolná od silného nástupu padá. Kým štart aktuálnej siedmej série s ratingom 10,9 % prekonal aj väčšinu jej výkonov z minulej jesene, kedy sa ešte vysielala v tradičný pondelok, aktuálne komediálny seriál klesá aj pod úroveň minuloročných čísiel. Najnovšie si Hornú Dolnú vo štvrtok malo pozrieť 9 % divákov, čo je o necelý rating menej ako pred týždňom, podielovo sa dostala cez 25 %. Inkognito sa však do svojej niekdajšej štvrtkovej formy vrátiť zatiaľ nevie, ustrnulo v okolí ratingovej šestky, ktorú teraz zopakovalo, podielovo sa dostalo cez 17 %. Opäť sa však stalo lídrom v celkovom publiku, vybrať si ho malo pod 420-tisíc divákov, Horná Dolná ich mala mať takmer 390-tisíc. Zlaté časy si malo pozrieť cez 300-tisíc divákov s podielom takmer 14 % v univerzálnej cieľovke.

Vo štvrtok sa so svojím úspešným prime-time seriálom lúčila Doma, Matky a dcéry vo finále dosiahli ratingy cez 2 a rovných 2,5 % s podielmi 6,1 a 9,1 %. Domu nasledovala večer Plus s filmom Strážcovia osudu a podielom 4,5 %, na rovnakých výkonoch bola aj Wau, ktorej Vtierka Castle uhrala 4,5 %, nasledujúce CSI New York aj Za sklom tento podiel atakovali. Preteky s časom na Dajto mali uhrať len 3 %.

Podvečer Oteckovia atakovali až 11 ratingov s vysokým podielom 36 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja mala uhrať len vyše 14 %. Televízne noviny prekročili 28 %, Noviny 23 %. V celkovom publiku vyhrali s takmer 605-tisíc divákmi, Televízne noviny si malo pozrieť 575-tisíc divákov.

PIATOK: Piatkové seriály minulotýždňový prepad výkonnosti nepotvrdili. Polepšiť si dokázali ako Milenky, ktoré rástli o približne rating na výkon 8,6 % s podielom pod 23 %, tak Prázdniny, ktoré sa vyšvihli o necelý rating a pol na výkon 9,6 % s podielom 25,5 %. Vlažne naďalej hrá Milujem Slovensko, ktoré necháva ďaleko za sebou čísla z minulého roka. Podliezlo 4 ratingy s podielom pod 11 %. V druhej polovici večera sa do vedenia dostal Veľký balík, sledovať ho malo 5 % divákov s podielom 18,5 %.

Dajto s filmom Bod zlomu podliezlo 5 %, Bobule na Plus uhrali vyše 4 %. Len o minimum menej uhrala Doma s filmom Nádej pre novú lásku a tiež šla cez štvorku, Wau vyskočila Vtierka Castle na 4,5 %, Motív následne prekonal 3,5 a 4,5 %.

Oteckovia podvečer dosiahli vyše 10 ratingov s rovnako vysokým podielom na trhu ako vo štvrtok – takmer 36 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja taktiež zopakovala výkon z predošlého dňa podielom cez 14 %. Televízne noviny vyskočili až na 11 ratingov s podielom cez 33 %, Noviny sa hýbali okolo 22 %. V celkovom publiku si TN-ky malo pozrieť cez 610-tisíc divákov, stali sa najsledovanejším programom dňa v oboch cieľovkách. Noviny malo celkovo sledovať vyše 580-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor