Horná Dolná čísla zo štartu série neudržala, špeciál Mojej mamy doťahoval Inkognito! Silná Doma, rastie Wau
9. marca 2018  //  Aktuálne  //  Bez komentárov

Komediálny seriál Markízy po dobrom nástupe do siedmej série už na ďalší týždeň potvrdil dlhodobý pokles sledovanosti.

Markíze krok s presunom Hornej Dolnej z pondelok na štvrtky vyšiel. Komediálny seriál nestratil podľa všetkého žiadneho diváka a fanúšikovia si ho našli aj v nový vysielací deň. Kým pri štarte siedmej série dokonca Horná Dolná prekonala väčšinu výkonov z minulej jesene, s druhou časťou sa už vrátila k svojmu aktuálnejšiemu priemeru. Minulý rok seriál historicky viackrát klesal pod ratingových 10 %, pričom túto hranicu podliezol aj teraz, avšak iba najtesnejšie výkonom 9,9 % a podielom nad 26 %. Oproti minulému štvrtku tak Horná Dolná stratila rating. Joj ale napriek tomu s Inkognitom rástla len minimálne, v ratingu šou uhrala 6,3 %, posilnila o jeden podielový bod výkonom okolo 17 %.

Vo vedení ostala Markíza aj s Dobre vedieť, prekročila 21 %, Sedem po týždennej pauze, kedy tvorcovia a protagonisti vyjadrili tichý protest po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej, nedosiahlo na priemer, šlo pod 15 %. Inkognito znovu vyhralo v celkovom publiku, keď ho malo sledovať pod 460-tisíc divákov, Hornú Dolnú si malo zapnúť takmer 435-tisíc divákov. Zlaté časy sledovalo pod 275-tisíc divákov s podielom nad 12 % (12+).

Z menších staníc Matky a dcéry uhrali 6,5 a až okolo 8,5 %, Stroj času na Dajto sa dostal nad 5 %. Plus sa s Fantastickou štvorkou mala hýbať okolo 4 %. V ostatných dňoch rastie sledovanosť Wau, ktorá sa po strede aj vo štvrtok stala druhou najsledovanejšou menšou stanicou v prime-time. Celodenne dotiahla Dajto a delila sa o druhé miesto medzi menšími stanicami. Večer jej silnejú kriminálky, Vtierka Castle atakovala vo štvrtok až 6 %, CSI New York sa malo ťahať ku 4,5 %, Myšlienky vraha prekročili až 6 %.

Podvečer rástli oproti strede o vyše rating Oteckovia, dostali sa až na 11 % s podielom 35,5 %. Na svoje silné čísla stúpli napriek tomu, že stredajší nárast udržala Moja mama varí lepšie ako tvoja vďaka druhému exhibičnému súboju, pričom ešte stúpla na rating 6 % a podiel pod 20 %. Ide pre ňu o najlepšie výkony roka, blížila sa dokonca na diaľku aj k večernému Inkognitu. Televízne noviny prekročili 31 %, Noviny šli pod 23 %. Najsledovanejším programom v komerčnej cieľovke bolo Počasie Markízy, v celkovom publiku opäť vyhrali deň Noviny, ktoré tak držia postavenie aktuálne najsledovanejšieho programu na trhu. Pozrieť si ich malo vyše 625-tisíc divákov, TN-ky však neboli ďaleko so 600-tisíc divákmi.