Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Televízie v totálnom šoku: Zlatá maska stratila divákov, na Slovensku a v Česku môže skončiť neúspechom!

Kým po celom svete aj u našich susedov formát Masked Singer boduje a stal sa fenoménom, Slovensko a Česko môžu byť výnimkou.

Zlatá maska sa po úspešnom rozbehu sa už po druhom odvysielanom dieli zobudila do úplne iného rána. Televízna novinka roka, ktorá ostatné roky začala obiehať celý svet a stala sa novým hitom medzi ťažiskovými šou, sa na Slovensko a do Česka dostala v spoločnej federálnej verzii, ktorá však divákov nechytila.

Celebritná šou, v ktorej sú známe osobnosti ukryté pod extravagantnými maskami, stratila na Slovensku oproti štartu takmer polovicu divákov. Kým s úvodným dielom sa Zlatá maska dostala na čelo týždňa medzi večernými programami s 508-tisíc divákmi, druhý diel mal spadnúť na takmer polovičný výkon s 263-tisíc divákmi.

O podobný počet divákov prišla Zlatá maska aj v Česku, kde si jej úvod pozrelo 780-tisíc divákov, túto nedeľu ju už sledovalo pod 530-tisíc divákov. V komerčnej cieľovke to na Slovensku pre ťažiskovú šou znamenalo pád niekde pod podielových 13 %, v Česku to bolo niekam pod 15 %.

Slovensko a Česko sa tak môžu stať jednými z mála krajín, kde formát Masked Singer nezafungoval. Šou pôvodom z Južnej Kórei sa po roku 2015 najprv rozšírila v Ázii a od minulého roka vo veľkom expandovala aj na ďalšie kontinenty, pričom žne úspechy.

V našom regióne sa formát začal rozširovať od tejto jari. Ako sme už informovali, v Maďarsku šou na stanici RTL Klub štartovala začiatkom februára ako najsledovanejší program na celom trhu, keď prekročila miliónové publikum. Televízia šou dovysielala napriek pandémii s finále uprostred apríla, priemerne dosiahla vyše 1,2 milióna divákov. Na jeseň nasadila druhú sériu.

V Rakúsku sa uviedla šou o mesiac neskôr, miestna televízia Plus 4 s ňou prepisovala rekordy, keď tam Zlatá maska odštartovala ako najúspešnejšia šou v celej histórii stanice. Po úvodnom prenose však šou televízia pre koronavírus zastavila, vrátiť by sa s ňou mala na jeseň. Na šou sa už pripravujú aj na Ukrajine.

V Amerike šou štartovala vlani na jar, pričom zaznamenala taký úspech, že tamojšia stanica Fox ju okamžite naplánovala aj na jeseň. K podobnej situácii došlo u nás v roku 2016, kedy sa na Slovensko dostala prechádzajúca veľká novinka medzi hlavnými televíznymi formátmi Tvoja tvár znie povedome. Markíze priniesla tak veľký úspech, že šou netradične nakrútila hneď pre jeseň aj nasledujúcu jar. V Amerike je takto šou naplánovaná pre túto jeseň už štvrtú sezónu po sebe.

Čítať viac...
Nahor