Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Televízie menia program: Na obrazovky mieria neodvysielané epizódy Hornej Dolnej!

Markíza ich nasadí priamo do prime-time proti štartu nového komediálneho seriálu Joj.

Na nečakané úmrtie Daniela Heribana reagujú aj televízie.

Iba 43-ročný herec skonal v stredu ráno vo svojom dome, keď mal dostať zástavu srdca a privolaným záchranárom sa mu už nepodarilo pomôcť.

Šokujúca správa o smrti mladého herca okamžite obletela Slovensko a zasypala rodinu a blízkych kondolenciami zo všetkých kútov spoločnosti. Pridali sa k nim aj televízie, ktoré s Danom Heribanom spolupracovali na projektoch.

Viaceré z nich sa mimoriadne dostanú aj do vysielania.

Únos aj divadelná inscenácia

Program v reakcii na úmrtie Dana Heribana mení štátna RTVS, ktorá do vysielania zaraďuje triler Únos a záznam divadelnej inscenácie Polnočná omša zajtra.

„RTVS so zármutkom prijala správu o úmrtí herca Daniela Heribana. Jeho výraznú osobnosť si pripomenieme vo filme Únos v stredu 24. mája o 22:10 na Jednotke a v televíznom zázname inscenácie Činohry SND Polnočná omša vo štvrtok 25. mája večer o 22:15 na Dvojke,“ uviedla PR manažérka televízie, Zuzana Vicelová.

Pre samotnú RTVS nakrútil Dano Heriban niekoľko programov.

V začiatkoch bol napríklad hostiteľom v zábavnej relácii Zlaté časy po boku Eleny Vacvalovej, staral sa o hudobný doprovod. V ďalších sériách ho vystriedal ako stabilný hosť Milan Lasica.

Na obrazovkách RTVS tiež bežal autorský projekt Dana Heribana a Michala Kubovčíka – netradičný seriál Pumpa. Herci ho písali a nakrúcali každý týždeň krátko pred vysielaním a reagovali v ňom na aktuálne udalosti. Objavili sa v ňom viaceré tváre spoločenského aj politického života, seriál sa nevyhol viacerým kontroverziám.

Vracia sa premiérová Horná Dolná

Odkaz na sociálnej sieti zosnulému hercovi zanechala Markíza.

 


Herecký svet je zo smrti Dana Heribana v šoku. V Druhej šanci mal nakrúcať nové častiČítajte →

„Dnešné ráno nám zlomilo srdce 🖤 Už nikdy ho neuvidíme ako Ďura Brmbalíka, doktora z Druhej šance ani ako milujúceho otca z Červených pások. Vo veku 43 rokov nás opustil výnimočný herec Dano Heriban. Nikdy nezabudneme a ďakujeme za všetko,“ zareagovala.

S Danom Heribanom spolupracovala na vôbec najväčšom množstve televíznych programov.

Vôbec najdlhším televíznym projektom herca bol komediálny seriál Horná Dolná, pre ktorý za sedem rokov vysielania nakrútil vyše 155 epizód.

Pre Markízu to bol v začiatkoch vysielania v roku 2015 suverénny televízny hit, jeden z vôbec najväčších v novodobej televíznej histórii. Nadpriemernú divácku základňu si udržiaval až do jari 2021.

Po prvýkrát jeho sledovanosť nasledovnú jeseň naštrbila silná konkurencia jojkárskeho seriálu Nemocnica, na jar 2022 seriál dorazila sama Markíza chaotickými zmenami jeho vysielacieho dňa a náhlym nasadzovaním do programu.

Horná Dolná sa nakoniec v spomínanú minuloročnú jar razom expresne vytratila z vysielania.

Televízii však ostali v zálohe stále neodvysielané časti, ktoré nasadzuje práve v reakcii na úmrtie Dana Heribana.

Posledné neodvysielané časti

Markíza operatívnou zmenou programu vyťahuje nové premiérové časti Hornej Dolnej, ktoré do vysielania ešte nenasadila po zrušení nakrúcania seriálu.

Divákom ich po prvýkrát predstaví dnes, v stredu 25. mája, a to priamo v hlavnom vysielacom čase o 20:30. Odvysiela za sebou dve neodvysielané premiérové časti.

Z programu tak škrtá reprízový diel 2 na 1.

Ide pritom o vôbec posledné premiérové epizódy Hornej Dolnej, ktoré jej ostali. Odvysielaním dvoch dosiaľ neuvedených častí tak definitívne uzavrie celý seriál.

Posledné premiéry Hornej Dolnej sa postavia štartu nového komediálneho seriálu konkurenčnej Jojky Tomáš a Diana. Jeho rozbeh vyšiel práve na stredajší večer.

Samotná Joj s Danom Heribanom na televíznych projektoch nespolupracovala, ako prvá však informovala o jeho úmrtí na portáli Noviny.sk.

„S hlbokým zármutkom sme v ranných hodinách prijali správu o úmrtí mladého herca a hudobníka Daniela Heribana. V priebehu svojej 16-ročnej profesionálnej kariéry stvárnil desiatky výrazných divadelných, filmových a televíznych postáv, pričom bol za bohatú divadelnú a hudobnú tvorbu mnohonásobne ocenený cenami Dosky a Literárneho fondu. Rodine a blízkym v mene televízie vyjadrujem úprimnú sústrasť…“ uviedol na sociálnej sieti generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega.

Čítať viac...
Nahor