Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Takto moderátorka RTVS zabodovala v X Factore piesňou od Adele! V telerozhlase je aj finalista jojkárskej verzie

V maďarskej verzii speváckej šou sa v jeden rok objavili až dve speváčky, ktoré sa nakoniec stali moderátorkami RTVS.

Minulý rok portál Mediaboom.sk informoval o tom, že moderátorka národnostného vysielania RTVS Správ-Hírek, Krisztina Bokros, skúšala šťastie v maďarskom X Factore. Z tvárí telerozhlasu pritom nebola jediná.

Svoju účasť v rovnakej sérii X Factoru v roku 2014 nášmu portálu pripomenula aj ďalšia moderátorka správ RTVS vysielaných v maďarčine Krisztina Takács. Tá sa v šou dokázala dostať ďalej. „Od poroty som dostala 4-krát áno a dostala som sa do bootcampu. Odtiaľ som už musela ísť domov, nakoľko sa moje vystúpenie nepáčilo jednému zo štyroch porotcov, a to zrovna predsedovi poroty,“ hovorí pre Mediaboom.sk.

Krisztina Takács na prvom kastingu X Factoru zaujala piesňou od Adele Someone Like You. Pozrieť si jej vystúpenie môžete nižšie.

V národnostnom vysielaní RTVS tak pracujú až dve moderátorky, ktoré spája rovnaká spevácka súťaž, zúčastnili sa dokonca rovnakého ročníka. Okrem toho obe Krisztiny začali následne pracovať ako redaktorky v rádio Patria, odkiaľ sa prepracovali na obraz. Obe moderátorky majú k tomu vlastné kapely. „Mám dve kapely – Expired Passport, kde spievam od januára 2016 a v tom istom čase som sa stala speváčkou novej kapely Groovetrain. Dovtedy som spievala sólo,“ hovorí Takács.

Zaujímavosťou je, že Krisztiny nie sú jedinými účastníčkami X Factoru, ktoré skončili u RTVS. Pre telerozhlas pracuje aj finalista slovenského X Factoru a účastník maďarskej verzie Tibor Gyurcsík, ktorý sa dostal až do finálovej trojky jojkárskej šou. „Pracuje externe v Centre národného vysielania. Vedie týždenne jednu popoludňajšiu reláciu v Rádiu Patria a moderuje a rediguje hudobný formát vo víkendovom vysielaní Rádia Patria,“ hovorí pre Mediaboom.sk PR manažér RTVS, Juraj Kadáš.

Krisztina Takács na prvom kastingu maďarského X Factoru

Foto: Martin Ferenčík

Čítať viac...
Nahor