Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: vysielanie TV Markíza

Pikošky

Takto mala končiť 5. séria Dunaja! Vieme, čo bude s postavou Antona Holubca

Markíza ukázala, aké vyvrcholenie pôvodne plánovala pre 5. sériu dobového seriálu. Článok obsahuje spoiler.

Dunaj, k vašim službám drží pri obrazovkách masy divákov a tento týždeň sa ich tvorcovia snažili udržať v napätí ďalšou sériou dramatických udalostí.

Ako sme už informovali, v seriáli napreduje linka so sériovým vrahom, ktorý vraždí mladé ženy, pričom, ako sa ukázalo, jeho obetí je viac, než sa zdalo.

Za vraždami v Dunaji stojí zvrátený masový vrah, ktorý si na svoje obete uchováva dokonca pamiatku. Po každej vražde si ukladá prameň vlasov spoločne s menom svojej obete do pamätníčka, akoby šlo o jeho trofeje.

Už je pritom potvrdené, že jeho rukou vyhasol život Malvíny či Pavlíny na módnej prehliadke, ktoré sa taktiež ocitli v jeho „zbierke“.

Neplánovaná vražda

Výnimkou je však jeho najnovšia obeť, ktorú zavraždiť vôbec neplánoval.

Sériový vrah sa ocitol pod tlakom, keď sa schyľovalo k odhaleniu jeho identity.

Anton Holubec (Filip Tůma), pôvodne krivo obvinený z vraždy Pavlíny, pričom načas skončil aj za mrežami, si na nájdenie pravého vraha najal poskoka, ktorý veril, že našiel toho správneho. S Holubcom si naplánoval stretnutie pri dielňach, kam si to však namieril aj vrah… Na miesto dorazil skôr ako Holubec a poskoka, čakajúceho v prítmí, stihol omráčiť.

Práve v tom momente však z dielní vychádzala pani Karnitzová, ktorá sa nešťastnou zhodou okolností stala svedkom incidentu, o ktorom sa nikto nesmel dozvedieť.

Vrah neváhal a pôvodne nepopulárnu postavu z Dunaja, ktorá napokon ukázala svoju milú tvár, zastrelil…

Holubec v kaluži krvi

Krvavá noc v Dunaji sa týmto neskončila.

Holubec sa po prepustení z cely vydal na cestu pomsty, pričom prvou na muške bola jeho žena Lena (Jana Kovalčíková). Keď Antona zavreli, využila príležitosť a pokúsila sa mu priťažiť svedectvom o zverstvách, ktoré napáchal, čo sa však ukázalo ako mimoriadne krátkozraké.

Lena opäť skončila v slzách, na čo sa už nedokázal viac pozerať skutočný muž jej života Kasper (László István Béhr).

Spravodlivosť sa rozhodol zobrať do svojich rúk a počas tmavej noci Antona prenasledoval. Uprostred noci so zbraňou v ruke napriek veľkým zábranám napokon stlačil spúšť a poslal Holubca k zemi…

Nasledujúci text prezrádza detaily z deja.

Pôvodné finále série

Zaujímavosťou je, že práve pokusom o vraždu Antona Holubca chceli tvorcovia Dunaja pôvodne uzavrieť 5. sériu.

Ako sme minulý týždeň informovali, Markíza nečakane ohlásila skoršie ukončenie prvej tohtoročnej série, ktorú skončila o dva diely skôr, ako plánovala. Napokon si za finále 5. série zvolila neočakávaný príchod Antona Holubca z väzenia.

Aj viacerí diváci sa však zhodli, že udalosti tejto epizódy, či tie, ktoré nasledovali po nej, nemali náboj prelomu sérií.

Úplne inak to už bolo počas tohtotýždňovej štvrtkovej časti, ktorá bola skutočným pôvodným finále 5. série. Pochopiteľnejšie je to o to viac, že sa diváci už mesiace dožadujú spravodlivého trestu pre Holubca, ktorý dosiaľ za žiadne svoje konanie neniesol následky.

Čo bude s Holubcom?

A nebude tomu ani tentoraz.

Ani samotní diváci po štvrtkovej časti neveria, že by postava Antona Holubca v Dunaji skončila. Patrí nielen medzi tie najvýraznejšie, ale aj najkľúčovejšie, ktoré sa starajú o dynamiku deja.

Napriek dramatickému záveru Markíza s hercom Filipom Tůmom pokračuje v nakrúcaní seriálu a v Dunaji sa bude objavovať aj naďalej.

Pokus o jeho vraždu tak nedopadne úspešne, pričom v ohrození života bude už čoskoro práve ten, ktorý sa ho pokúsil zniesť zo sveta…

Čítať viac...
Nahor