Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Susedia sa opäť nadýchli, predbehli ostatné programy na trhu! Nový podvečer Joj na prvýkrát nepomohol, najvyššie Zoo

Legendárny sitkom po prepade na svoje minimum druhý týždeň po sebe razantnejšie rástol, vrátil sa dokonca nad ratingovú desiatku.

Susedia sa opäť prebojovali na čelo sledovanosti jesenných programov. Sitkomu sa podarilo druhý týždeň v rade porásť o približne rating, a to hneď po tom, ako minulý mesiac dosiahol jeden z vôbec najslabších výkonov. Aktuálne sa však Susedia vrátili nad okrúhlu ratingovú desiatku, keď ich malo sledovať 10,2 % divákov, podielovo taktiež stúpli na 28 %. Inkognito taktiež rástlo no miernejšie, jeho rating mal ísť na 7,4 % s podielom 21,1 %. Celkovo si šou Joj pozrelo cez 500-tisíc divákov, Susedia boli blízko so 480-tisíc divákmi. Farma v druhej časti večera potvrdzuje, že pondelok je jedným z jej najslabších dní, aj po silnom nábehu uhrala 19,5 %. Reprízové Inkognito hranicu 19,5 % tesne prekročilo.

Medzi menšími stanicami bola najúspešnejšia Plus s Profesionálmi pri podieli pod 6 % a filmom Hobit: Bitka piatich armád, ktorý získal 7 %. Neželaná nevesta na Doma sa hýbala pod 4 a 5 %, Wau s kriminálkami uhrala okolo 3, takmer 4 a pod 5 %. Dajto bolo v priebehu večera až za ňou.

Veľké zmeny nastali v accesse Joj, ktorá sa po viacerých úpravách rozhodla pre stabilnú zmenu poobedného programu. Šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá ostatné dni bežala nielen s premiérami o 18. hodine, ale aj s reprízami o 16-tej, chce udomácniť po neúspechoch proti Oteckom niekde uprostred týchto časov, keď ju po novom uvádza v slote o 16:50. Šou na prvý raz nezaznamenala zlepšenie, mala ísť cez osem percent. Miesto Mojej mamy televízia vrátila do programu na 17:50 premiéry Súdnej siene, tá si však proti Oteckom pripísala share len pod 8 %. Oteckovia si naproti tomu idú svoje, získali podiel 37,6 %. Zmena podvečera na Joj sa dotkla aj vysielania poobedných Novín, ktoré zmenili vysielací čas a uvádzajú sa po novom o 16:30. Ich sledovanosť sa taktiež veľmi nepohla, šli pod 11 %. Najlepšie zo štvorice poobedných programov zahral seriál Zoo, ktorý chce Joj uvádzať denne o 15:00, prekročil 12 %.

Televízne noviny sa v pondelok dostali až pod 31 %, svoje uhrali však Noviny, ktoré sa hýbali okolo 24 %. Celkovo sa stali najsledovanejším programom dňa s viac ako 590-tisíc divákmi, TN-ky ich mali 575-tisíc. V komerčnej cieľovke vyhrali deň Susedia.

Čítať viac...
Nahor