Susedia už vysoké čísla neudržali, klesli na úroveň Hornej Dolnej! Nikto nie je dokonalý sa vrátilo priemerné
19. septembra 2018  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Joj zmena podvečera nevyšla, so sitkomom Hoď svišťom prepadáva.

Tretí jesenný pondelok už priniesol pád čísel Susedov. Tí už v začiatku piatej série klesli tam, kam končili túto jar, keď si ich aktuálne pozrelo 8,6 % divákov s podielom 25,1 %. Markíza ich už napriek kratšej dĺžke prerušuje stabilne dvomi brejkmi. Susedia sa oproti nástupu série prepadli o približne dva až dva pol ratingu, aktuálne dosahujú úroveň Hornej Dolnej. Inkognito si udržalo podobné čísla spred týždňa, ratingovo podliezlo 7 %, podielovo prekročilo 20 %. Farma už po slabšom nábehu Susedov príliš neuspela podielom len okolo 17 %, reprízové Inkognito malo viac s podielom pod 21 %. Spolu mali Susedia vyše 425-tisíc divákov, Inkognito ich tesne predčilo s vyše 430-tisíc divákmi.

Na menších staniciach Profesionáli na Plus uhrali okolo 7 %, nasledovný film Smrtonosná pasca podliezol sedmičku. 10 000 pred Kristom na Dajto atakovalo 4,5 %, Neželaná nevesta na Doma uhrala vyše a takmer 4 %. Kriminálky na Wau si pripísali podiely okolo 3,5 a pod 4 %.

V utorok ostali vo vedení Sestričky, ktoré dokonca mierne s treťou časťou stúpli tesne nad 8 % s podielom cez 24 %. Joj po neúspechu štartu štvrtej série Našich komediálny seriál z utorka rovno stiahla a nahradila ho premiérami vynoveného Nikto nie je dokonalý. So šou stúpla na priemerné čísla ratingom 5,6 % a podielom 17,1 %. Ministri pokračovali novou časťou podielom len cez 14 %, už od tohto týždňa sa však stabilne presúvajú na štvrtky po Inkognite, kde pobežia v skoršom čase. Farma atakovala podiel 21,5 %. Celkovo Sestričky videlo vyše 415-tisíc divákov, Nikto nie je dokonalý zas 350-tisíc.

Jason Bourne na Plus podliezol 7 %, Neželaná nevesta uhrala podiely takmer 4 a tesne nad 4,5 %. Spojenci na Dajto podliezli 4 %, Wau v priebehu večera rástla od vyše 3, pod 4 až na takmer 7 %.

Joj od tohto týždňa zmenila podvečerný program, keď presunula premiéry šou Moja mama varí lepšie ako tvoja na 16. hodinu a podvečer nasadila v dvojporcii reprízový sitkom Hoď svišťom. Televízii sa tento krok nevyplatil, keď v oba dni s ním prepadla na úrovni len šiestich až siedmich percent. O nič lepšie sa nemá dariť v novom čase ani kuchárskej šou. Naopak, polepšili si Oteckovia, ktorí sa v pondelok priblížili a v utorok rovno prekonali podiel 41 %. Televízne noviny pokračovali podielmi 29,5 a 28,5 %, Noviny zas mali ísť v oba dni pod 19 %. V celkovom publiku ich v pondelok TN-ky predbehli o 10-tisíc divákov (celkovo takmer 470-tisíc), v utorok boli už Noviny vpredu o 20-tisíc divákov (spolu 460-tisíc).