Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Aktuality

Susedia prvýkrát v pondelok prekonaní, klesli za Oteckov! Kuchyňa odštartovala na úrovni Mileniek

Markíza v pondelok uviedla nový komediálny seriál, Susedia jej po dlhých týždňoch stabilných výkonov opäť stratili.

Susedia sa už nestali najsledovanejším programom pondelka. Sitkom Andyho Krausa a Petra Marcina sa dlhé týždne držal okolo jednotnej úrovne, keď sa po sérii poklesov ustálil okolo 13 ratingov. Tento pondelok však stratili jeden a pol ratingu a Susedov si malo pozrieť 11,5 % divákov, pričom prvýkrát podliezli podielovú tridsiatku výkonom 29,8 %. Na Susedov nadviazala Markíza novým seriálom Kuchyňa, ktorý vytvorí so sitkomom pondelňajšiu dvojičku v hlavnej časti jarnej sezóny. Kuchyňa odštartovala na ratingu 9,2 % s podielom 25,5 %, dosiahla tak pri štarte totožný rating ako s úvodnou časťou piatkové Milenky. Pre tento pondelok Markíza Kuchyňu zdvojila, druhá časť klesla na úroveň 7,7 ratingu s podielom 27,4 %.

Joj si tento pondelok polepšila s Inkognitom, ktoré stúplo na rating 7,5 % s podielom takmer 20 %. Nasledujúce Heslo malo uhrať podiely 15,5 a takmer 18 %. V celkovom publiku Susedov malo sledovať 590-tisíc divákov, prvý raz tak spadli pod 600-tisícovú hranicu, Inkognito si malo vybrať vyše 505-tisíc divákov. Štart Kuchyne malo celkovo sledovať pod 440-tisíc divákov.

Z menších staníc Nemilosrdní na Plus podliezli 7 %, Doma uviedla iba jednu časť seriálu Matky a dcéry s podielom 6 %, ako je už zvykom, deň po odovzdávaní Oscarov, ktoré odvysielala Doma opäť naživo, uvádza stanica v pondelok večer dlhý záznam z večera, Noc Oscarov mala uhrať share 3,7 %. Rovnaký podiel dosiahla aj Červená horúčava na Dajto, Wau sa s kriminálkami postupne hýbala okolo 4, 3 a 5 %.

Najsledovanejší program dňa sa odohral podvečer. Po poklese Susedov ich totiž predbehli Oteckovia, ktorých malo sledovať až 11,7 % divákov s podielom vyše 35 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja mala podliezť 15 %. Televízne noviny sa mali dostať pod 31 %, Noviny na 24,5 %. Stali sa pritom najsledovanejším programom dňa v celkovom publiku, kde si ich zaplo cez 660-tisíc divákov, TN-ky sledovalo vyše 625-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor