Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Superstar opäť fenoménom: Mareša vo finále prevalcovali emócie, padol rekord v hlasovaní!

Šiesta federálna Superstar spoznala víťaza, na vrchol sa prebojovala Slovenka Barbora Piešová.

Superstar sa po dlhých rokoch stala opäť fenoménom. Aj keď sa o to Markíza s Novou pokúšali niekoľkokrát, spevácka šou, ktorá napísala najlegendárnejšie príbehy slovenskej televíznej histórie v ostatných ročníkoch sledovanosťou aj atmosférou padala a svoj lesk už objaviť nedokázala.

Tento ročník predviedol obrat o stoosemdesiat stupňov a dokázal dnes už unikátne pripomenutie emócií a úspechu, aké predvádzali prvé ročníky najúspešnejších programov ako Superstar, Vyvolení či Talent.

Návrat Superstar do starých čias, ktorý sme aj s dôvodmi, ako sa to speváckej šou podarilo, komentovali už niekoľkokrát, potvrdil aj finálový večer. Tvorcovia šou v priebehu večera oznamovali rekordné čísla počtu sms hlasov, ktoré, v prípade uvádzania reálnych počtov, znamenajú absolútne rekordy v rámci talentových šou v súčasnej generácii televízneho vysielania.

Po uzavretí hlasovania porotca a moderátor v jednom, Leoš Mareš, ohlásil, že do finále šiestej federálnej Superstar mali poslať diváci vyše 660 000 sms hlasov, čo dosahuje úroveň hlasovania prvej série Vyvolených či začiatkov federálnej Superstar na Markíze a Nove.

Okrem toho, že sa tohtoročnej Superstar podarilo dramaticky zvýšiť angažovanosť divákov s televíznou šou, sa rovnako unikátne spojenie podarilo tvorcom medzi porotou samotnou a rovnako tak s celkovým dianím a súťažiacimi.

Aj v tomto smere to Superfinále speváckej šou potvrdilo, a to prostredníctvom emócií, ktoré prežívali najmä porotcovia. Finále prinieslo okamihy, aké sa porotcom šou celkovo na televíznej obrazovke ešte nestali.

V priebehu posledného vystúpenia večera v podarí Barbory Piešovej prevalcovali všetkých emócie, pričom moderátor Leoš Mareš sa rozplakal tak, ako ešte nikdy v priamom televíznom prenose. Emócie neudržala skrývať ani Patricie Pagáčová, pričom pri záverečných vystúpeniach súťažiacich sa rozplakal aj Marián Čekovský s Pavlom Haberom. Ten priznal emócie, akých sa na obrazovke zdržiava, najmä pri Čekovského prekvapení ešte zo začiatku večera, kedy s finalistami zahral a zaspieval výber z jeho piesní.

Unikátny ročník Superstar, ktorý potvrdil, že ešte aj v dnešnej dobe je možné priniesť výnimočnú televíznu šou s vysokou angažovanosťou divákov a množstvom emócií, vyhrala nakoniec Slovenka Barbora Piešová. Na druhom mieste skončila ďalšia Slovenska Diana Kovaľová, na treťom mieste sa umiestnil český súťažiaci, Martin Schreiner. Štvrté miesto obsadila Češka Dominika Lukešová a päticu superfinalistov v sms hlasovaní uzavrel slovenský zástupca Giovanni Ricci.

Čítať viac...
Nahor