Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Superstar do finále v piatky nepobeží: Markíza už pripravuje jej návrat na tradičné večery!

Spevácku šou čaká návrat do tradičného večerného okna.

Iba týždeň pred štartom novej série Markíza bezprecedentne oznámila presun vysielania ťažiskovej šou Superstar z tradičného nedeľného večera na piatky, keď sa zľakla konkurencie rekordne rozbehnutej valcujúcej očkovacej lotérie.

Ani do dnešných dní napriek postupnému rastu Superstar nedosiahla v piatky na svoje čísla z predošlých sezón, kedy počas kastingov rástla v nedele postupne z 9 na 11 ratingov.

Svoj najlepší výkon v aktuálnej siedmej federálnej sérii dosiahla uplynulý piatok, keď uhrala rating 8,9 %, podielovo šla na 28,9 %, kde ju zas ťahá nahor menej exponovaný večer, aj dĺžka, keď pred víkendom s dlhou minutážou nestráca divákov.

Spevácku však však v priebehu jesene čaká návrat na nedele, v ktorých roky bežala pravidelne.

Markíza nateraz plánuje v piatkovom prime-time odvysielať zostrihové časti šou a presunúť ju od konca budúceho mesiaca do spoločného nedeľného vysielania s českou Novou.

Po prvýkrát by sa Superstar v nedeľu mala tento rok objaviť 28. novembra, pričom na piatky sa presunú filmy. Dá sa očakávať, že od spomínanej nedele plánujú Markíza s Novou vysielať živé prenosy.

Nie je však vylúčené, že Superstar stihne presun ešte skôr.

Už tento týždeň sa na soboty presunie dominujúca očkovacia lotéria, pričom nateraz Markíza ani Joj neohlásili zmenu programu pri vysielaní duelu Farmy či Česko Slovensko má talent.

Televízie tak, podľa všetkého, risknú v prvý večer konkurenciu hlavného prenosu Byť zdravý je výhra a vyčkajú na výsledky sobotného večera. 

V prípade veľkých strát s Farmou by takto Markíza mohla uvažovať o jej návrate na piatky a presune Superstar na nedele už od tohto mesiaca.

Čítať viac...
Nahor