Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Superstar 2020: Šiesta séria odštartuje skôr, ako predošlá, Markíza s Novou ju spolu vysielať nebudú!

Poznáme prvé detaily ohľadom nasadenia v poradí už šiestej federálnej Superstar.

Vlani sa Markíza s Novou pokúsili reštartoval sledovanosť svetovo úspešného speváckeho formátu The Voice, keď pre jeho tretiu sériu predstavili veľké posily na poste porotcov, keď k Pepovi Vojtekovi nasadili úspešného rapera Kaliho, stabilne jednu z najúspešnejších slovenských speváčok Janu Kirschner a Nova si dosadila obľúbeného herca a speváka Vojtu Dyka. Spoločne s úpravami vo formáte chceli televízie výrazne viac osloviť mladšieho diváka a stimulovať čísla sledovanosti, čo sa však vôbec nepodarilo a The Voice zaznamenal aj svoje najväčšie prepadáky.

Markíza s Novou sa aktuálne pripravujú na druhý pokus, a to tentokrát s tradičnejšou speváckou šou u nás Superstar. Aj pre tento formát oznámili veľké zmeny medzi porotcami, ktorých počet nielenže rozširujú na päť, ale zaplatili doň veľké mená od mnohonásobného moderátora šou Leoša Mareša, cez jej účastníčku, dnes populárnu speváčku Moniku Bagárovú až po pravidelného ťahúňa slovenskej sledovanosti hudobníka Mariána Čekovského. Posilou za Česku je k tomu Patricie Pagáčová, hviezda nováckeho nekonečného seriálu Ulice.

Príprava novej Superstar je v plnom prúde a ako už tradične odštartuje najpopulárnejšou časťou – kastingami. Nakoľko aj v predošlej piatej sérii šlo o suverénne najsledovanejšiu pasáž šou, ktorá rástla od vyše 9 ratingov pri štarte piateho federálneho ročníka až ku 12 % v závere kastingov, nebude prekvapením, ak ich televízie odvysielajú minimálne rovnaký počet ako posledne. V minulej sérii ponúkli celkovo šesť kastingových častí. Po kastingoch sa šou zošupla smerom k 8 ratingom, v konkurencii hokejových Majstrovstiev sveta padala ešte nižšie na svoje historické minimá.

Šiestu spoločnú Superstar odštartujú televízie rovnako ako pred dvomi rokmi, a teda vo februári. Jej nástup však plánujú skôr ako pri predošlom ročníku, na Markíze by mala šiesta federálna Superstar odštartovať už v nedeľu 16. februára. 

Markíza s Novou pritom nebudú vysielať Superstar súbežne. Kým Markíza ostáva verná vysielaniu v nedeľnom prime-time, Nova chce opäť Superstar nasadiť s kastingami na soboty, nakoľko nedele má vyhradené pre výrazne úspešnejšie pôvodné seriály. Rovnako ako v predošlej sérii tak bude Superstar bežať o deň skôr na Nove, kde by teda mala odštartovať v sobotu 15. februára.

Pred dvomi rokmi sa televízie vo vysielaní zladili pred nástupom živých kôl, kedy sa Nove otvoril priestor v nedele, kam Superstar presunula. Rovnaký postup sa očakáva aj tento rok. Opäť pritom bude strašiakom pre televízie svetový hokejový šampionát, ktorý odštartuje v piatok 8. mája. Dovtedy stihnú televízie odvysielať 12 častí Superstar, v rámci piatej série v roku 2018 odvysielali celkovo 16 častí, ktoré vrcholili Superfinále až 10. júna. Po šiestich kastingoch vtedy Markíza s Novou zaradili až tri vyraďovacie Super výbery, nasledovali tradične dve semifinále, finálových kôl odvysielali päť aj s hlavným finále.

Čítať viac...
Nahor