Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Súboj národov na Prime tvrdo prepadol. Televízia prišla o vyše 40 % divákov!

Ani druhý federálny projekt Joj a Primy českej televízii radosť neprináša. V sobotné večery nahradila úspešnú šou Máme rádi Česko Súbojom národov, ten tvrdo prepadol.

Staronový šéf Primy, Marek Singer, má o problém naviac. Napriek tomu, že už teraz musí riešiť množstvo nefungujúcich slotov, pridáva sa k nim ďalší. Kým doteraz nemala Prima so sobotňajším prime-time najmenší problém vďaka úspešne fungujúcej šou Máme rádi Česko, jej nástupca vôbec nezafungoval.

Čítajte aj: Ako odštartoval Súboj národov na Slovensku?

Prima zaradila na miesto nadpriemerne sledovanej šou nový federálny projekt s Joj Súboj národov. Kým na Slovensku prvá časť dosiahla pre televíziu uspokojivý podiel okolo 19 %, na Prime si prvý súboj Slovákov a Čechov pozrelo iba mizerných 10 % divákov (15+). U mladších divákov v 15-54 to bolo ešte menej okolo 8 %. V počte divákov Prima medzitýždenne v čase vysielania Súboja národov klesla o vyše 40 % (15+), keď si novinku pozrelo len 380-tis. divákov a šou Máme rádi Česko napriek silnej filmovej konkurencii sledovalo pred týždňom okolo 650-tis. divákov. Vyskočiť pri tom vedela aj ku hranici 700-tis. divákov.

Dáta: Mediaguru.cz

Čítať viac...
Nahor