Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Stanice JOJ Group od marca s veľkými zmenami! Pozrite si ich

JOJ prichádza od marca s niekoľkými programovými zmenami. Do vysielania nasadzuje dve novinky a mení niektoré svoje programové sloty.

Už od 3. marca štartuje na JOJ novinka Ochrancovia, ktorá sa bude vysielať každý pracovný deň okolo 18-tej hodiny po Súdnej sieni, ktorá Jojke od 17:20 prináša nadpriemernú sledovanosť. Stanica má zrejme ambíciu posilniť aj slot po 18:00, kedy konkurenčná Markíza vysiela svoj seriál Chlapi neplačú.

Novinka sa objaví vo vysielaní JOJ aj v popoludňajšej repríze po 13:30, taktiež každý pracovný deň. Z popoludňajšieho bloku zároveň vypadnú dva krimiseriály – Podvodníci a CSI: Miami, ktoré dosahovali podpriemerné výkony. Podvodníkov JOJ nahrádza spomínanou novinkou Ochrancovia, namiesto seriálu CSI Miami bude po Ochrancoch pokračovať podobným žánrom – reprízami spin-off Súdnej siene, ktorý vysielala v lete 2012 pod názvom Extrémne prípady.

Zmeny v programe pripravila JOJ aj cez víkendy, dotknú sa podvečerných slotov. V sobotu vypadáva z vysielania repríza Kukátka, namiesto ktorého bude nasadená repríza novej série Profesionálov. Zo soboty na nedeľu JOJ presúva šou Cena je správna, ktorá sa bude vysielať v rovnakom čase ako doteraz o 17:30. V nedeľu o 18:00 štartuje v marci na Jojke premiérová séria Nového bývania, ktoré malo prejsť zmenami v dramaturgii.

Rovnako v nedeľu, od 9.marca, štartuje na JOJ premiérová spevácka šou X Factor. Televízia ju bude vysielať v nedeľnom slote, ktorý si budovala najmä posledné štyri jesenné sezóny s talentovou šou Česko Slovensko má talent. Konkurenčná Markíza bude X Factoru konkurovať filmami.

Niekoľko zmien čaká aj stanice PLUS a WAU. Na Pluske sa mení podvečer a popoludnie – do popoludňajšieho slotu po 15-tej hodine pribudne šou Takešiho hrad, ktorú už teraz televízia vysiela s úspechom v rannom slote. Podvečer po 18:00 Pluska dovysiela neúspešný seriál Klan, ktorý na menšej stanici dosahuje podiely okolo 4 %. Pôvodný seriál dostane silnú náhradu, Joj totiž na Plus presúva premiérové vydania kvíz šou Páli vám to. Hlavný kanál Joj bude vždy na druhý deň popoludní vysielať reprízy. Premiérové epizódy však budú mať na Plus silných konkurentov. Jednotka RTVS pravidelne o 18:15 vysiela už etablovanú súťažnú šou 5 proti 5 s podielmi okolo 9 – 11 %, Markíza svoj podvečerný seriál Chlapi neplačú, Joj zas bude konkurovať novinkou Ochrancami.

Výraznou zmenou prime-timu prejde od marca WAU. Od pondelka do piatku bude o 20:00 po novom vysielať filmy. Prvý týždeň diváci uvidia napríklad tituly Akty X: Chcem uveriť, Večný bojovník, či Let 93. WAU tak v prime-time mení žáner a cieliť bude nielen na ženy, ale aj na mužov. Po filmoch ostávajú v programe reprízy Nákupných maniačok, magazín Top Star a Panelák.

V programe na marec všetkých troch staníc nastali programové zmeny, pozrite si ich.

Čítať viac...
Nahor