Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prekvapivá sobota: Šmolkovú kinopremiéru Markízy premohla reprízová honba čarodejníc! (+čísla za piatok)

V sobotu sa podarilo prekvapivo, i keď tesne, vyhrať s večerným filmom Joj, v piatok sa musela zmieriť s postom až trhovej trojky, keď nadpriemer uhrala jedine Jednotka.

PIATOK: Záver pracovného týždňa vyšiel večer najlepšie verejnoprávnej Jednotke. Jej kvíz šou Čo ja viem zaznamenala úspech, keď sa v oboch hlavných cieľovkách dostala na nadpriemernú hodnotu okolo 18 %. Ide o medzitýždenné polepšenie, pričom šou s takýmto výsledkom výrazne prekonáva priemery stanice. V apríli dosiahla Jednotka celodenne priemer 9,9 % a v prime-time 11,4 % (12+), v komerčnej cieľovke šlo o nižšie hodnoty. Viac nájdete v analýze apríla.

Lídrom večera bola Markíza, no tá o úspechu hovoriť už nemohla. Búrlivé víno stagnuje na najslabších číslach od štartu, v piatok ho podľa našich informácií sledovalo pod 7 % divákov s podielom 22,5 %. Ide o podobný podiel než pred týždňom, to isté si mohla pri pohľade na výkon snímky Piráti Karibiku: Na konci sveta povedať aj Joj, keď uhrala len cez 16 %. Búrlivé víno sa napriek slabšiemu výkonu stalo najsledovanejším programom dňa.

Náladu Joj vylepšila Plus, ktorá bola večer opäť najsilnejšia z menších staníc. Jej komédia Agent v sukni prekročila 6 %, akčná dráma Ip Man: Zrodenie majstra na Dajto prekročila päťku. Smotánka Domy uhrala share 4,5 %, výraznejšie sa darilo multireprízovému Uragánu, keď si fanúšikovia Petra Marcina a Andyho Krausa urobili chuť pred ich veľkým sobotným návratom na obrazovky v Neskoro večer a priniesli Dome podiel pod 6 %.

SOBOTA: Ešte pred návratom komickej dvojice sa v sobotu opäť divákom pozdravila Erika s jej Smotánkou, ktorej výkony začínajú byť kolísavé. Pri pohľade na aprílové výkony Markízy uhrala priemer s podielom pod 23 %. Nová záhrada Joj radosť nepriniesla ani tento raz, skončila len tesne nad 14 %.

Prekvapenie prišlo večer. Joj v sobotu ponúkla reprízovú snímku, ktorá v minulosti bežala na Markíze, Honba na čarodejnice, s ktorou podľa našich informácií uhrala nadpriemer 22,7 %. Naopak, Markíze nevyšla premiéra Šmolkovia 2, ktorá mala dosiahnuť podiel 22,3 %. Ratingový rozdiel medzi filmami tvoril len desatinu percentuálneho bodu, snímky mali podobnú dĺžku. Honba na čarodejnice sa stala najsledovanejším programom dňa.

Jednotka zažila spočiatku klasický večer. Nečakaným stretnutiam sa naďalej nedarí nadviazať na úspech Pošty pre teba, televízia však, pravdepodobne, tento scenár ani nečaká. Relácia uhrala share nad 15 %, sklamaním je výkon u mladších divákov, kde má RTVS ambíciu silnieť. Tam Nečakané stretnutia tento raz nedosiahli ani 5 %, lepšie na tom bývala aj spomínaná Pošta pre teba. Pravdivé príbehy sa v 12+ blížili k 15 %, v 12 – 54 skončili nad šestkou. Vôbec najsledovanejší program Jednotky v sobotu bolo očakávané vydanie Neskoro večer, ktoré v 12+ uhralo podiel 19,4 % a v 12 – 54 o niečo menej 15,5 %. Viac sme sa tomuto dielu Marcinovej talkshow venovali v tomto článku.

Medzi menšími si tento raz vyrovnane počínali Doma s Plus. Na ženskej stanici bežala romantika Leto v Bavorsku s podielom 6,5 %, ktorá uhrala totožný rating ako Profesionáli na Plus. Sitkom však pre svoju polovičnú stopáž prekročil 6 % len o pár desatín, nasledujúci Kolabs uhral podiel pod 6 %. Dajto už tradične so sobotnou krimi ponukou prepadáva.

Čítať viac...
Nahor