Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Sledovanosť

Slovensko predbehlo Európu: Večerné prvé očkovanie sledovala v televízii tretina Slovákov!

Kým Európa začala s očkovaním od nedeľného rána, na Slovensku bola prvá vakcína podaná v sobotu večer so začiatkom hlavných televíznych spravodajstiev.

Pandémia, akú si na našom území nepamätajú generácie, nachádza svoj koniec. Aj na Slovensko dorazili prvé vakcíny proti novému koronavírusu, ktoré štartujú postupné očkovanie obyvateľov.

Kým Európa sa zhodla na spoločnom začatí očkovania v nedeľu 27. decembra, na Slovensku bola prvá vakcína podaná pred televíznymi kamerami už v sobotu, kedy prvé očkovacie látky dorazili na Slovensko. Ministerstvo zdravotníctva usporiadalo tlačovú konferenciu nakoniec o 19. hodine, a teda so začiatkom hlavných večerných spravodajstiev väčšiny televízií.

Priamy prenos prvého očkovania proti novému koronavírusu na Slovensku prenášali všetky štyri najväčšie televízne stanice.

Živý prenos zaočkovania prvého Slováka, ktorým sa stal profesor Vladimír Krčméry, sledovalo spolu viac ako 1,6 milióna divákov v priamom televíznom vysielaní.

Zároveň v danom momente sledovali prenos tlačovej konferencie dve tretiny všetkých divákov, ktorí práve trávili čas pri televíznej obrazovke.

 


Prvý zaočkovaný v Česku miesto za vakcínu poďakoval v živom prenose vagíne (video)Čítajte →

Ďalšie desiatky tisíc následne sledovali vysielanie z archívu či zo záznamu. Udalosť rovnako pokrývali všetky spravodajské weby, stala sa tak spravodajskou udalosťou týchto sviatkov.

V Českej republike sa s očkovaním začalo v nedeľu ráno. Ostro sledovaný priamy prenos tam „oživil“ trapas, o ktorý sa postaral prvý zaočkovaný v Česku, 80-ročný chirurg Pavel Pafko. Ten pri poďakovaní zamenil vakcínu s vagínou. Video v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor