Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Trapasy

Prvý zaočkovaný v Česku miesto za vakcínu poďakoval v živom prenose vagíne (video)

V Česku sa prvým zaočkovaným stal mimoriadne uznávaný pľúcny chirurg, ktorý vykonal prvú transplantáciu srdca v Slovenskej republike. V súvislosti so začatím očkovania sa postaral o brbt, ktorý sa stane pamätným.

Kým na Slovensku sa s vakcináciou začalo už v sobotu a ostro sledovaný okamih tak prebehol v priamom prenose najsledovanejších spravodajských relácií, ďalšie krajiny Európy spúšťajú vakcináciu v spoločne stanovenom termíne Európskej únie v nedeľu.

Medzi tieto krajiny patrí aj susedná Česká republika, ktorá tak, ako ostatné, začínajú s vakcináciou od rána. Podobne ako na Slovensku aj českých susedov je spustenie očkovania proti covid-19 veľkou udalosťou sledovanou v priamom prenose, pričom tento historický okamih už v Česku navždy bude sprevádzať nešťastný, no zábavný brbt v sledovanom živom vysielaní.

Kým na Slovensku sa prvým zaočkovaným na nový koronavírus stal profesor Vladimír Krčméry, v Česku sa ním stal chirurg Pavel Pafko.

Práve brušný a hrudný chirurg, bývalý prednosta známej Fakultnej nemocnice Motol, v ktorej očkovanie v Česku začalo a z ktorej aj prebiehal priamy prenos, sa postaral v živom vysielaní o brbt, ktorý sa stane pamätným. Vakcínu totiž zamenil za vagínu.

„Dovoľte mi, aby som najprv poďakoval všetkým, ktorí sa na vývoji a distribúcii tejto vagíny… vakcíny podieľali,“ povedal v sledovanom priamom prenose pred podaním prvej očkovacej látky proti covid-19 v Česku.

Na internete sa okrem iného objavili hneď vtipné narážky na vedľajšie účinky vakcíny, ktoré posmeľujú libido v staršom veku.

Chirurg Pavel Pafko má 80 rokov, narodil sa v Bratislave. Patrí medzi najuznávanejších pľúcnych chirurgov v Českej republike. V rokoch 1992 až 2010 pôsobil ako prednosta III. chirurgické kliniky 1. lekárskej fakulty Karlovej Univerzity v Prahe a Fakultnej nemocnice Motol. V decembri 1996 sa výrazne zviditeľnil po operatívnom odstránení pľúcneho nádoru prezidentovi republiky Václavovi Havlovi. V decembri 1997 vykonal so svojím tímom prvú transplantáciu pľúc na Slovensku. V roku 2013 bol prezidentom Milošom Zemanom vyznamenaný medailou Za zásluhy, v roku 2016 bol pasovaný na rytiera českého lekárskeho stavu.

Očkovanie v Česku otvorili úsmevným trapasom

Zdroj: YT, Wiki

Čítať viac...
Nahor